BİR KEZ KAPIYI ÇALMALARI YETTİ

Gündem 12 Temmuz 2018 17:46
Videoyu Aç BİR KEZ KAPIYI ÇALMALARI YETTİ
A
a

Düzce'de her yağmur sonrası sanayi sitelerinde yollar gölete dönüp esnaf isyan ederken, aylardır sıkıntılarına kalıcı çözüm getirilmiyor. Düzce ile aynı sorundan muzdarip komşu ilçe Karasu'nun sanayi sitesinde ise esnafların talebi üzerine hemen harekete geçen belediye, yağışlı havalarda yaşanan problemleri çözüme kavuşturmak hem 2 kilometre uzunluğunda yağmursuyu hattı inşaatına başladı hem de sanayi sitesinin yollarını sıcak asfaltla buluşturma kararı aldı.

Düzce'de esnaf büyük sıkıntı yaşıyor
Düzce'de altyapıdaki eksiklikler nedeniyle hem eski Sanayi Çarşısı'nda hem de Küçük Sanayi Sitesi'nde kepenk açan esnaflar her yağmur yağışında büyük sıkıntı yaşarken, bu soruna kalıcı çözüm getirilmesini istiyor. Sık sık verilen sözlere karşılık eski Sanayi Çarşısı esnafı yağışlı havalarda gölete dönen yollardan kurtulamazken, Küçük Sanayi Sitesi'nde ise durum çok farklı bir hal almış durumda...

Küçük Sanayi Sitesi'nde "Altyapıyı" karmaşası
Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Küçük Sanayi Sitesi alt yapı sistemi sorumluluğunun Düzce Belediyesi'ne ait olmadığını belirterek topu Düzce Küçük Sanayi Sitesi yönetimine atmıştı. Kritik durumlarda esnafın mağdur olmaması için müdahalede bulunduğunun altını çizen belediye, site yönetiminin gerekli çalışmaları yapması gerektiği mesajını vermişti. Kurumlar arasında gidip gelen "Altyapıyı kim yapacak?" çekişmesi esnafın mağduriyetini katlarken, komşu ilçe Karasu'dan "İşte Düzce'de de bu olmalı!" dedirten bir haber geldi.

Düzce ile aynı sorundan muzdariplerdi
Düzce gibi her yağmurlu havada yolları suyla kaplanan sanayi sitesinde faaliyet gösteren esnafların altyapı talebi karşılıksız kalmadı. Karasu Sanayi Sitesi’ne Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından 2 kilometrelik yağmursuyu hattı inşa edilmesi için çalışmalar başladı. Hattın 1,3 kilometresinin tamamlandığı bildirilirken, altyapı çalışmalarını bitirilmesinin hemen ardından sitenin sıcak asfaltla buluşturacağı açıklandı.

1,3 kilometrelik hat tamam
Çalışmalara ilişkin detaylar paylaşan Başkan Toçoğlu, “İçmesuyu ve kanalizasyon yönelik altyapı yatırımlarımızın yanı sıra şehrimizin yağmursuyu altyapısını genişletmek için de ciddi çalışmalar yürütüyoruz. Karasu Sanayi Sitesi’nde de yağışlı havalarda yaşanan problemleri çözüme kavuşturmak için esnaflarımızdan gelen talep üzerine harekete geçtik. Bölgeye 2 kilometre uzunluğunda yağmursuyu altyapısı inşa ediyoruz. Toplanan suların Karadeniz’e deşarj edileceği bölgeden aldığımız hattımızı sanayi sitesine ulaştırdık. 2 ekibimiz site içerisinde yoğun bir şekilde çalışıyor. Şu ana kadar hattın 1,3 kilometrelik kısmı tamamlanmış durumda. Kısa süre içerisinde diğer kısmını da tamamlayarak sanayi sitemizi sağlam altyapıyla buluşturacağız. Daha sonra asfalt ekiplerimiz devreye girecek ve sıcak asfalt çalışmaları gerçekleştirecek. Böylece üst yapıda da hiçbir sıkıntı kalmayacak. Bu çalışmalarımızın esnaflarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.Sitenin hem altyapısı hem de üst yapısıyla esnaflara ve ilçeye en güzel şekilde hizmet edecek hale getirilmesi hedeflenirken, aynı çalışmaların artık bekleyişe takılmadan Düzce'de de hayata geçirilmesi bekleniyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri