BİR KEZ BİLE KULLANMAYIN

Eğitim 1 Haziran 2017 11:38
Videoyu Aç BİR KEZ BİLE KULLANMAYIN
A
a

Düzce Doğa Okulları’nda, Düzce Muaythai Spor Kulübü Derneği’nin katkılarıyla “Madde Bağımlılığı Bilgilendirme Semineri” verildi. Bir çok alanda konuşmacının hazır bulunduğu seminerde öğrenciler ABD Adalet Bakanlığı federal yetkilileri tarafından bilgilendirildi. Uzmanlar, öğrencilere bağımlılık yapıcı maddelerin bir kez bile kullanılmaması uyarısında bulundu.

Düzce’de, ülke genelinde kanayan bir yara olan uyuşturucuya karşı gençlerin bilinçlendirilmesine dönük çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda Düzce Doğa Okulları öğrencileri, konusunda uzman kişiler tarafından yapılan sunumlarla madde kullanımı ve bağımlılık gerçeği hakkında daha detaylı bilgilere sahip oldu. Düzce Muaythai Spor Kulübü Derneği tarafından düzenlenen Madde Bağımlılığı Bilgilendirme Semineri’nde bilgilendirmelerde bulunan birçok konuşmacı öğrencilere çok önemli uyarılarda bulundu. Programa konuşmacı olarak ABD Adalet Bakanlığı Federal İrtibat Görevlisi Cameron Taylor, ABD Adalet Bakanlığı Federal Soruşturma Görevlisi Murat Yıldırım, Türkiye Muaythai Federasyonu Milli Takımlar Teknik Direktörü Yılmaz Çeken, Türkiye Muaythai Federasyonu Doğu Marmara Bölge Başkanı Birol Aksu, Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Dilek Akkuş ve Düzce Muaythai Spor Kulübü Derneği katıldı.

Kişiler üzerinde ne gibi sonuçlar doğurduğunu anlattı
Seminerde en dikkat çeken konuşmacılardan biri ABD Adalet Bakanlığı Federal İrtibat Görevlisi Cameron Taylor oldu. Taylor, yaptığı sunum ile madde bağımlılığının kişiler üzerinde ne gibi sonuçlar doğurduğunu ortaya koyarken, bağımlılık yapıcı maddelerin bir kez bile kullanmaması hususunda uyarıda bulundu. Sunumunu İngilizce yapan Taylor’ın konuşmalarını ABD Adalet Bakanlığı Federal Soruşturma Görevlisi Murat Yıldırım çevirdi.

Sporla uzak durun!”
Türkiye Muaythai Federasyonu Milli Takımlar Teknik Direktörü Yılmaz Çeken öğrencilerin dikkat kesildiği konuşmacılardan biri oldu. Özellikle pek çok ünlü ismin çalıştırıcılığını yapmış olmasıyla öğrencilerin ilgisini toplayan Çeken, maddeden uzak durmak ya da madde bağımlılığının ortadan kalmasına yardımcı olan en büyük yardımcılardan birinin spor olduğunun anlattı.

Bağımlılığın bir hastalık”
Son olarak konuşan Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Dilek Akkuş ise bağımlılığın bir hastalık olduğu ve bağımlılıkla ilgili bilinmesi gereken gerçekler hakkında öğrencileri bilgilendirdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri