BİR BABANIN YARDIM ÇAĞRISI

Gündem 11 Ekim 2018 15:53
Videoyu Aç BİR BABANIN YARDIM ÇAĞRISI
A
a

Yığılca'da yaşayan Şahan çifti, 2 çocuğunun sağlığına kavuşması için devletten uzanacak yardım elini bekliyor. Kalıtımsal bir kanama bozukluğu olan 'Glanzmann trombastenisi' rahatsızlığı nedeniyle 8 yaşındaki Kağancan ile 4 yaşındaki Ayşenaz'ı sık sık hastaneye götürdüklerini belirten baba Müslüm Şahan, "Yara almaları durumunda hastanede tedavi görmeleri gerekiyor. Kağancan epilepsi hastası olduğu için düştüğünde riski daha da artıyor. Çocuklarımızı kaybetmekten korkuyoruz." dedi.

Tek istekleri çocuklarının sağlığına kavuşması... İki çocuklarında da kalıtımsal bir kanama bozukluğu olan 'Glanzmann trombastenisi' rahatsızlığı olan Yığılcalı Müslüm ve Serpil Şahan çifti, çocuklarının iyileşmesi için mücadele ediyor.

Her iki çocuğunun da aynı rahatsızlık var
8 yaşındaki oğlu Kağancan ve 4 yaşındaki kızı Ayşenaz'ın tedavisi için yardım beklediklerini belirten baba Müslüm Şahan, Manşet Whatsapp İhbar Hattı'na gönderdiği mesaj ve fotoğraflarla yardım talebinde bulundu. Her iki çocuğunun da nadir görülen 'Glanzmann trombastenisi' hastası olduğunu belirten Şahan, oğlu Kağancan'da ayrıca Epilepsi rahatsızlığı bulunduğunu söyledi.

Kanama olduğunda hastaneye gitmek zorundalar...
Çocuklarının vücutlarına yara almaları durumunda kanama durmadığı için hastanede tedavi gördüğünü belirten Müslüm Şahan, Kağancan'ın konuşma ve yürümede de güçlük çektiğini vurguladı.

"Beyin kanaması geçirmesinden çok korkuyoruz"
Şahan, "Kağancan'da epilepsi de olduğu için düştüğünde riski daha da artıyor. Epilepsi rahatsızlığı yüzünden birden yere düşebiliyor. Beyin kanaması geçirmesinden çok korkuyoruz. Epilepsinin iyileşmesi için ilaç kullanıyoruz. Haftanın 4 gün fizik tedaviye götürüyoruz." dedi.

"Tek dileğimiz çocuklarımızın sağlığına kavuşması"
Bir fabrikada işçi olarak çalıştığını ancak sık sık hastaneye gitmek zorunda kaldıkları için tam olarak çalışamadığını ifade eden Baba Şahan, "Tek dileğimiz çocuklarımızın sağlığına kavuşması. Rahatsızlıkları nedeniyle parka bile götüremiyoruz. Sürekli düşecekler, bir yere çarpacaklar tedirginliği yaşıyoruz. Çocuklarımızı kaybetmekten korkuyoruz. Devlet büyüklerimize evlatlarım için sesleniyorum; hasta ve engellilerden yardımlarını esirgemiyorlar. Bize de yardım edilmesini talep ediyorum. Çocuklarımın tedavisinin tam olarak yapılmasını istiyorum." şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri