BİNLERCE FİRMA MERCEK ALTINDA

Gündem 4 Nisan 2020 13:29
Videoyu Aç BİNLERCE FİRMA MERCEK ALTINDA
A
a

Fahiş fiyat uygulayan firmaları ifşa eden Ticaret Bakanlığı işin peşini bırakmıyor. Düzce’de 2 medikal, 1 eczane olmak üzere 3 firmanın yüksek fiyatla halkı mağdur ettiği ortaya çıkarken, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Fahiş fiyat uyguladıkları iddiasıyla şu anda yaklaşık 7 bin 400 firma daha inceleme altında, savunmalarını istedik." dedi.

Reklam Kurulunca koronavirüs salgını nedeniyle talebi artan ürünlerde fahiş fiyat uygulayan firmaların isimlerini önceki gün açıklayan Ticaret Bakanlığı, sıkı denetimde kararlı!
Düzce’de 1 eczane, 2 medikal
Düzce'de faaliyet gösteren 1 eczane ve 2 medikal firmasının her birine fahiş fiyat uyguladıkları gerekçesiyle 10 bin 475 TL para cezası kesilirken, söz konusu firmaların maske ve dezenfektanda yüksek fiyat uyguladığı açıklanmıştı. Koronavirüs salgınını fırsata çevirmek isteyenlere göz açtırmamakta kararlı olan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, özel sektör temsilcileriyle düzenlenen 11. İstişare Kurulu toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.
Pekcan, ihracatta 2020 yılına çok iyi başladıklarını ancak Kovid-19 etkisiyle mart ayında beklenildiği gibi gerileme görüldüğünü hatırlatarak, bunu telafi etmek için temassız ticaret uygulamasını hayata geçirdiklerini anlattı.
“Önceliğimiz üretim ve ihracatın sürekliliği”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan sanayici, üretici, tacir, esnaf, ihracatçı ve birçok sektörü kapsayan destek paketinin sektörler tarafından da çok olumlu karşılandığını dile getiren Pekcan, "Önceliğimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın da hep altını çizdiği gibi üretim ve ihracatın sürekliliği ve istihdamın muhafaza edilmesi." dedi.
Pekcan, bu sürecin el, güç birliği ve dayanışma içinde hep beraber atlatılacağına inancının tam olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:
"Devlet ve özel sektörün iş birliğine en güzel örnek bizim İstişare Kurulu toplantılarımızdır. Bu toplantıların kilit bir rol oynadığına inanıyorum. Koronavirüs pandemisinin ticaret hayatımıza olumsuz etkisini en aza indirmek ve bu sürecin ardından geçiş sürecini de en hızlı şekilde atlatarak, yeni dönemde başarılarımız için atılması gereken adımların belirlenmesinde STK’lerin görüş ve önerileri bizim için çok değerli. Bakanlığımız ve STK’lerimizin beraberce yapacakları veri analizleri, hedeflerimize ulaşma yolunda önemli katkı sağlayacaktır."
Pekcan ayrıca Fahiş fiyat uyguladıkları iddiasıyla yaklaşık 7 bin 400 firmanın daha inceleme altında olduğunu ve savunmalarını istediklerini açıkladı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri