BELEDİYEDEN ‘NOTLU’ UYARI

Gündem 3 Nisan 2020 16:32
Videoyu Aç BELEDİYEDEN ‘NOTLU’ UYARI
A
a

Düzce Belediyesi, koronavirüs (kovid-19) salgınına karşı İçişleri Bakanlığı tarafından toplu taşıma araçlarına yönelik yayınlanan genelge sonrası yolcu otobüslerinin içini sosyal mesafe kapsamında düzenledi. Yeni düzenlemede, koltuklara “Güvenli sosyal mesafe için bu koltuğu boş bırakınız.” uyarı notu yapıştırıldı.

Düzce Belediyesi, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede Dünya’da küresel bir tehdide dönüşen korona virüs salgınına karşı alınan tedbirleri tek tek hayata geçiriyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile toplu taşıma araçlarında oturma düzeninin yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde olması kararlaştırıldı. Düzce Belediyesi Özel Halk Otobüslerinde genelge doğrultusunda sosyal mesafe uygulaması başlattı.
Otobüsler her gün dezenfekte ediliyor
Salgının başlaması ile birlikte tüm şehir içi yolcu otobüslerine el dezenfektanı yerleştiren Düzce Belediyesi, ayrıca düzenli olarak her gün otobüslerin dezenfekte edilmesini sağlıyor. Tüm otobüslerde hayata geçirilen sosyal mesafe uygulaması ile yolcular diğer yolcularla mesafeli olarak yolculuk ederek, koruyucu bir ulaşım sağlanacak. 
Uyarı notla yapılıyor
Koltuklara ve camların altına yapıştırılan uyarı da “Hiçbir virüs aldığımız tedbirlerden daha güçlü değildir. Güvenli sosyal mesafe için bu koltuğu boş bırakınız. Birlikte başaracağız.” notu yazıyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri