Beklenti 35 bin ton

Ekonomi 1 Eylül 2016 12:00
Videoyu Aç Beklenti 35 bin ton
A
a

Geçtiğimiz ekim ayında başlayan dane mısır hasadı tamamlandı. Düzce'de fındıktan sonra en önemli geçim kaynağı olan dane mısır için bu yılki üretim beklentisi 35 bin ton...

Düzce’de mayıs ayı içerisinde ekimi yapılan dane mısır alanlarında ürün hasadı sona erdi. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Harun Kabaoğlu yaptığı açıklamada “İlimiz bitkisel üretiminde fındık üretiminden sonra en önemli paya sahip ürün dane mısırdır. Bu yıl yaklaşık 52 bin dekar alandan 35 bin ton üretim beklemekteyiz. İlimizde son yıllarda dane mısır hasadının, biçerdöverler ile yapılmaya başlanmış olması dane kaybının önüne geçilmesini sağlamıştır. Üretilen dane mısır hem insan besini hem de hayvan yemi olarak kullanılmaktadır.” ifadelerini kullandı.

2014 yılı ürünü için 618 üreticiye fark ödemeleri kapsamında 747 bin 930 TL destekleme ödemesi yapıldığını kaydeden İl Müdürü Kabaoğlu, 2015 yılı ürünü için ise destekleme başvurularının başladığını hatırlatarak, müracaatların 30 Nisan 2016 tarihine kadar devam edeceğini söyledi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri