BASKI YOK, LİSTE DEĞİŞMEDİ!

Gündem 24 Mayıs 2018 11:37
Videoyu Aç BASKI YOK, LİSTE DEĞİŞMEDİ!
A
a

İYİ Parti Milletvekili Adayı Ercan Katırcıoğlu, liste krizi nedeniyle il yönetiminde yaşanan derin çatlak sonrası merak edilenleri Öncü Ana Haber Bülteni’nde anlattı. Genel merkezin talimatı ile İYİ Parti İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini kaydeden Katırcıoğlu, “Ben bir görev adamıyım. Bugüne kadar genel merkezimin bana verdiği görevleri yerine getirdim.” dedi. Genel merkeze baskı yaparak son dakikada listeye alındığı iddiaları için ise “Genel merkezimin hazırladığı listelerde değişiklik söz konusu değildir. Şahıs ve kişilerin listelerin üzerinde baskı ve değişiklik yapma ihtimali yoktur." diye konuştu.

İYİ Parti Milletvekili Adayı Ercan Katırcıoğlu katıldığı Öncü Ana Haber Bülteni’nde önemli açıklamalarda bulundu. İYİ Parti İl Başkanlığı görevinden partisinin milletvekili aday adayı olmak için istifa eden Katırcıoğlu, aday gösterilmesi sonrası il yönetiminde yaşanan toplu istifa ve hakkındaki iddialara ilk kez Öncü TV ekranlarından yanıt verdi.

"İstifa et aday olacaksın’ talimatını aldıktan sonra görevi bıraktım"
Açıklamalarına adaylık sürecini değerlendirerek başlayan Katırcıoğlu şu ifadelerde bulundu: “Genel başkanımız il başkanları ile yaptığı toplantıda kurucu il başkanlarının önünü açmış isterlerse milletvekili adayı olabileceklerini söylemişti. Bu bireysel bir karar değildir. Benim gibi birçok il başkanımız teşkilatlardan sorumlu genel başkan yardımcımızın onayı alınarak, ‘İstifa et aday olacaksın’ talimatını aldıktan sonra ben adaylık sürecimi başlattım. Genel merkezimizin talimatı ile görevimden istifa ederek aday adaylığım başladı. Ben bir görev adamıyım. Genel merkezim bana hangi görevi verdiyse bunun inancında olan biri olarak görev yaptım.”

Verilen talimat bizim için emirdir”
“Hiçbir zaman şahsi hareket eden makam ve mevki peşinde biri olmadım.” diyen Katırcıoğlu, “İl başkanlığı makamı milletvekilliğinden, belediye başkanlığından çok daha prestijli bir makamdır. Çünkü onların amiri o ilin il başkanıdır. Ama genel merkezimizin verdiği talimat bizim için emirdir."

Bu haberi yaptıranlar şükür ki istifa etti”
İl yönetimi içerisinde yaşanan liste krizine de değinen İYİ Parti Milletvekili Adayı Ercan Katırcıoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Siyasi tecrübeleri olmayanlar için maçın bitiş düdüğü çalmadan sonuç ilan etmek mümkün değildir. Bir gün öncesinden listelerin basına verilerek aday listelerinin bu şekilde olduğunun söylenmesi bazı arkadaşları itibarsızlaştıran bir davranıştır. Bu haberi yapan ve yaptıranlar çok şükür ki partiden istifa etmişlerdir. O haberler aslı olmayan haberlerdir. 21 Mayıs saat 17.00’a kadar yapılan tüm haberler yalandır. Genel merkezimin hazırladığı listelerde değişiklik söz konusu değildir. Şahıs ve kişilerin listelerin üzerinde baskı ve değişiklik yapma ihtimali yoktur."

Yaptıklarım, yapacaklarımın referansı”
Kendisi hakkında sarf edilen ‘Milletvekili seçilemez’ söylemlerine de atıfta bulunan Katırcıoğlu, “Benim milletvekili olamayacağım konusunda bir takım söylemleri var. Demek ki bu arkadaşlar daha önce Düzce’de yaşamıyorlardı. Benim bundan önceki yaptıklarım bundan sonra yapacaklarımın referansıdır. Belediye Meclis Üyesi görevini bıraktığım 27 Kasım tarihinden sonraki süreçte Düzce’de nasıl teşkilatlanıldığını göstermiş birisiyim. Bu arkadaşlar hissi ve nefsi olarak davranmışlardır. Arkadaşların listede olmamaları veya istedikleri sırada olmamaları hissi olarak olumsuz yönde etkilenmişlerdir. Biz yolumuza devam ederiz. Bizim küçük ayrıntılarla uğraşacak vaktimiz yok. Allah yollarını açık etsin.” 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri