BAŞKAN ÖZLÜ ÜRETİMDE VİTES YÜKSELTTİ…

Gündem 29 Mayıs 2020 21:55
Videoyu Aç BAŞKAN ÖZLÜ ÜRETİMDE VİTES YÜKSELTTİ…
A
a

Düzce Belediyesi, Düzce Organize Sanayi Bölgelerinde faaliyet gösteren fabrikalarda çalışan işçi ve yöneticilerin maske ihtiyaçlarını karşıladı. Düzce Belediyesi tarafından Kültür Merkezi’nde üretilen maskeler, fabrika yetkililerine teslim edildi. Maske teslim töreninde konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bir günde 26 bin adet maske ürettiklerini söyleyerek, “Hedefimiz birinci aşamada 1 milyon, ikinci aşamada da 1.5 milyon maske üretmek.” dedi.

Tüm dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs Salgını tedbirleri kapsamında maske üretimine başlayan Düzce Belediyesi, üretilen maskeleri ücretsiz olarak dağıtmaya devam ediyor. Mahalle muhtarları vasıtasıyla vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı yapan Düzce Belediyesi, Düzce’deki OSB’lerde faaliyet gösteren fabrikaları da unutmadı. Fabrikalarda çalışan işçi ve yöneticilerin kullanımı için bütün firmalara düzenlenen törenle maske tedariğinde bulunuldu.
Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen Maske Dağıtım Töreni’ne, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce OSB Müdürü Selim Yirmibeşoğlu ve Fabrika yetkilileri katıldı. 
Maske dağıtımı öncesinde açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Belediyesi’nin maske üretimine hızla devam ettiğini belirterek, hedeflenen sayılara ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.
“Hedefimiz İlk Aşamada 1 Milyon, İkinci Aşamada 1 Buçuk Milyon”
Koronavirüs ile mücadele çalışmaları kapsamında maske üretimine başladıklarını ifade eden Özlü, “Beyaz Masa’ya gelen yoğun talep üzerine maske üretmeye karar verdik. Çünkü çok talep vardı, çok ihtiyaç vardı. Bunu yardımlarla değil, kendi imkânlarımızla üreterek vatandaşlarımıza dağıtmak istedik. Üretimde ilk başlangıçta bin 300 üretebildik. Şimdi o günden bugüne 1 milyon maske üretmeyi hedefliyoruz. Bunun için gerekli kumaşı tedarik ettik. Üretim için gerekli makineleri sayın Valimizin vasıtasıyla Halk Eğitim Merkezinden, Kız Meslek Lisesinden ve Özel İdaresinde ki makineleri topladık. Yaklaşık 40 makinemiz var. Birde üretimiz hızlandırmak için İstanbul’dan makine aldık. Aşağıda görmüşünüzdür, bir üretim ağızımız var. Bugüne kadar burada 330 bin adet maske üretildi. Dünkü üretim miktarı yaklaşık 26 bin. Bir günde 26 bin maske ürettik. Fabrikalarımızın ihtiyacı olan fabrikalarımızın, işyerlerimizin burada üretilen maskelerden teslim edeceğiz. Hedefimiz birinci aşamada 1 milyon, ikinci aşamada da 1.5 milyon maske üretimek.” diye konuştu.
Başkan Özlü’nün konuşmasının ardından, maskeler koliler halinde fabrika yetkililerine teslim etti. Törende hazır bulunan Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin ve Düzce OSB Müdürü Selim Yirmibeşoğlu, kendilerine sağladıkları maske tedariğinden ötürü Başkan Özlü’ye teşekkür etti
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri