Başarılı bir ameliyat ve hayata dönüş...

Sağlık 1 Eylül 2016 12:00
Videoyu Aç Başarılı bir ameliyat ve hayata dönüş...
A
a

Konuralp Beçiyörükler mevkiinde meydana gelen kazada ağır yaralanan üniversite öğrencisi ölümden döndü. Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesinde başarılı bir ameliyatla hayata dönen genç kız, okula dönmek için gün sayıyor.

 

Konuralp Beçiyörükler mevkiinde devrilen minibüsün altında kalan üniversite öğrencisi Nagehan Tecer, sağlığına kavuşuyor. Geçirdiği kazada ölümden dönen Düzce Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü Hazırlık Sınıfı Öğrencisi Tecel, Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 10 gündür tedavi görüyordu. Evden okula giderken geçirdiği kazada ağır yaralanan Tecer, Beyin ve Sinir Cerrahı Yard. Doç. Dr. Cengiz Tuncer tarafından yapılan başarılı bir ameliyat sonrası sağlığına kavuşurken, şimdi derslerine ve arkadaşlarına dönmek için gün sayıyor. Tecer'in sağlık durumu hakkında bilgi veren Beyin ve Sinir Cerrahı Tuncer, iyi bir ameliyat süreci geçirdiğini ve kazanın sağlığında kalıcı bir etki yaratmayacağını belirtti.

Bir aya kalmaz normal yaşamına dönecek

Tuncer, "Geldiğinde sıkıntılı bir durumumuz vardı. Akciğerleri ile ilgili özellikle. Öncelik onu tedavi ettik. Daha sonra bizim T12 dediğimiz sırttaki 12. omurgada kırık vardı. O kırık olduğu için biz hastayı ayağa kaldıramıyorduk. Ancak Nagehan'da ilk geldiğinden beri güç kaybı yoktu. Kendisine ameliyet etmemiz gerektiğini ve risklerini anlattık. Çarşamba günü ameliyat ettik. 2 gün oldu. Bir sıkıntımız yok. Bir aya kalmaz eski normal yaşamına dönecek. Bu kazanın onda hiçbir kalıcı etkisi olmayacak. Hatta eskisinden de sağlıklı olacak. Bir ay sonra Nagehan'ı arkadaşları ile gezip dolaşırken görebileceğiz. Nagehan büyük bir badire atlattı. Rektörümüzi başhekimimiz hepsi yakından ilgilendi" dedi.

Rektörümüz bire bir ilgilendi

Kaza anında yaşadığı duyguları anlatan Üniversite Öğrencisi Tecer ise başta Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Funda Svirikaya Şerifoğlu başta olmak üzere tedavisinde yanında olan herkese teşekkür etti. Tecer, "Özellikle rektörümüz bire bir ilgilendi. Sürekli yanıma geldi, kendisine çok teşekkür ediyorum. Kazada da şuurum açıktı. O an kalkıp yürüyebilirdim. Sonradan acıyı hissetmeye başladım. Cengiz hocamıza da teşekkür ediyorum" diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri