BAKAN SELÇUK’UN ÇAĞRISINA ÇİLİMLİ KAYMAKAMLIĞI HAREKETE GEÇTİ

İlçe Haber 13 Ağustos 2020 15:30
Videoyu Aç BAKAN SELÇUK’UN ÇAĞRISINA ÇİLİMLİ KAYMAKAMLIĞI HAREKETE GEÇTİ
A
a

Çilimli Kaymakamlığı’nın koordinesinde 2013 yılından bu yana uygulanan ancak bu yıl koronavirüs salgını nedeniyle askıya alınan “Mevsimlik Fındık Tarımında Çocuk İşçiliğinin Sonlandırılması Projesi” gerekli önlem ve düzenlemelerle tekrar başlatıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk mevsimlik işçi çocuklarını ziyaret edip bu anı sosyal medya hesabından paylaşarak 'Bir ricam var yolunuzu tarlalara düşürün bu yaz. Çocuklara kitabını verin, sohbetinizi verin lütfen...' sözleriyle tüm öğretmenlere ve müdürlere çağrı yaptı. Bu çağrının ardından Çilimli Kaymakamlığı harekete geçti.
Çilimli Kaymakamlığı Bakan Selçuk’un çağrısı sonrası ilçede 2013 yılından beri uygulanan ancak bu sene pandemi süreci nedeniyle uygulanamayan “Mevsimlik Fındık Tarımında Çocuk İşçiliğinin Sonlandırılması Projesi”ni gerekli önlemleri aldığı gezici öğretmen programıyla başlattı.
Çilimli Anaokulu Müdürü Nuray Eran Türedi koordinatörlüğündeki projede Reyhan Şimşek, İrem Tuğçe Özdoğan, Fatmanur Hızel, Tunahan Aksoy, Emre Direk, Duygu Pehlivan gezici öğretmenler olarak mevsimlik işçi çocukları ziyaret etmeye başladı.
Gezici öğretmenler, mevsimlik işçi ailelerin konakladığı alana gidip gündüz ailelerinin tarladan dönmesini bekleyen çocuklarla akşamları ise ailelerle sohbet edip, dikkat etmeleri gereken konularda bilgilendirdi.
Daha önce mevsimlik işçi aileleriyle Çilimli’ye gelen öğrenciler geçtiğimiz senelerde de projeye katıldıkları için öğretmenlerini sevinçle karşılayıp sosyal mesafelere dikkat ederek hasret giderdi.
Bu süreçte mevsimlik işçilere ve çocuklarına hijyen eğitimi de verilecek olup Çilimli Kaymakamlığı ile Ferrero Gıda’nın destekleriyle hijyen malzemeleri dağıtılacağı açıklandı.
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri