BAKAN ‘YER’ SORUNUNA EL ATTI

Gündem 19 Haziran 2018 10:11
Videoyu Aç BAKAN ‘YER’ SORUNUNA EL ATTI
A
a

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Ziyaret sırasında uzun süredir TSO’ya kazandırılması beklenen yeni hizmet binası ile ilgili yaşanan yer sıkıntısı da gündeme geldi. Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin, yer konusunda belediye ile bir türlü anlaşamadıklarını söyleyince, Bakan Özlü, bakanlığı sorumluluğundaki alanlar noktasında gereken yardımı yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Seçimler öncesinde çalışmalarına devam eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, dün Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, yeni yönetime görevlerinde başarılar diledi. Bakan Özlü’ye ziyaret sırasında AK Parti Düzce Milletvekili Fevai Arslan, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ve parti üyeleri de eşlik etti. Bakan Özlü, Düzce TSO Toplantı Salonu’nda bir araya geldiği tüm TSO meclis üyelerini tek tek selamladı.

Belediyemizle yer konusunda bir türlü anlaşamıyoruz”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TSO Başkanı Tuncay Şahin, şu ifadelere yer verdi:“Bu çalışma komisyonları içerisinde en önemli olduğunu düşündüğümüz komisyonlardan birisi de Üniversite-Sanayi İşbirliği komisyonudur. Bu komisyonumuzun öncelikli çalışma konularından birisi üniversiteyi yeterince tanımayan sanayi sektörü ile sanayi sektörünü yeterince tanımayan üniversitenin bu konudaki eksikliklerini ortadan kaldırmak, üniversitenin sanayi sektörünün ihtiyaçlarını karşılayacak bir anlayışa ve güçlü bir altyapı kavuşmasına destek vermektir. KOBİ'lerimizin üniversiteler ile nasıl işbirliği yapabilecekleri konusunda bilinçlendirme konusunu da önemsemekteyiz. Diğer çok önemsediğimiz çalışma komisyonlarından birisi de Destekler, Projeler, AR-GE ve İnovasyon Komisyonudur. Yeni yerimizle ilgili ciddi sıkıntılarımız var. Özellikle belediyemizle yer konusunda bir türlü anlaşamıyoruz. Bu konuda sizin desteklerinizi bekliyoruz.”

İlgili kuruluşların alanlarında olursa onun projesini hemen imzalayabiliriz”
Bakan Faruk Özlü de yaptığı açıklamada bu zamana kadar yaptıkları çalışmalardan bahsederek şöyle konuştu: “Düzce’nin bir üniversite şehri olması bizim için son derece önemlidir. Üniversiteyi bir bilim merkeziyle destekliyoruz. Bunun projesi yapıldı. Yer konusunda sıkıntımız var ve bunu çözmeye çalışıyoruz. Orman alanı olmayan bir yer ayarladık. Yine üniversitemizi destekleyici bir teknopark yaptık. Bu yeri geliştirmek için yer ayarladık ve orada geniş bir teknopark alanı yapacağız. İnşallah teknoparkı büyüteceğiz. Düzce’de beş Organize Sanayi Bölgesi oldu. Bunların üçü faalde ve ikisinin projesi yapıldı. Bunları sanayicilerle buluşturacağız. Çilimli için otomotiv yan sanayi şirketlerinin açılmasını istiyoruz. Çilimli, taşıt yan sanayi OSB, Akçakoca’ya metal yan sanayi OSB’si olacak. Buralarda büyük yatırım olmasını planlıyoruz. İnşallah Düzce’mizin bütün OSB’leri dolacak. Boş OSB kalmayacak. Bir başka çalışmamız Düzce’ye marka olmuş firmaları getirmektir. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Batı Karadeniz’de ticaretin merkezi Düzce’dir. Biz Batı Karadeniz’in ticari bölgesi olmaya en büyük adayız. Sadece bizim bakanlığımıza ait 7 proje var. Bunlar benim projemdir. Bunlardan bir tanesi mega gelişim projesidir. Filyos endüstri bölgesi. Arkadaşlar 10 binden fazla insanın çalışabileceği bir yerden bahsediyoruz. Bazı bölgelerde endüstri bölgesi yapmayı planlıyoruz. Bittikten sonra yaklaşık 150 milyon dolar ciro bekliyoruz. İlk planda Filyos ve Ceyhan var. Tuncay Bey dedi ki “Yeni bina çalışması yapıyoruz.”. Tuncay Bey çalışma yaparken bizim bakanlığımızın içinde bulunduğu ilgili kuruluşlara ait alanlarla ilgili proje yaparsanız onun projesini hemen imzalayabiliriz.”

Sorunların aşılmasında bize büyük katkı sağlayacaktır”
TSO Meclis Başkanı Ahmet Dertli de şu ifadelere yer verdi: “Bu süreçten sonra da her fırsatta sizi burada görmek istiyoruz. Sorunların çözümü noktasında bize her türlü desteği vereceğinize inancımız tamdır. Türkiye'deki 365 oda ve borsa içersindeki en şanslı oda olduğumuzu düşünüyoruz. Sizin desteğiniz ile üyelerimizin sorunlarını daha hızlı ve etkin şekilde çözeceğimize eminiz. Bakanlığınızda oluşturduğunuz Düzce Ofisi de sorunların aşılmasında bize büyük katkı sağlayacaktır. Yeni hizmet binamızın yapımında, ilimizi ziyaretlerinizde sanayici işadamları ile görüşmeleri daha rahat yapabileceğiniz bir çalışma ofisi planlamaktayız.”

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri