Bağımlılıklardan kurtulma harekatı

İlçe Haber 1 Eylül 2016 12:00
Videoyu Aç Bağımlılıklardan kurtulma harekatı
A
a

Yığılca'da " Sağlıklı Aile, Sağlıklı Toplum" projesi kapsamında bağımlılığın Sosyal, ekonomik, dini ve tıbbi zararları anlatılırken, Yığılca halkı bağımlılıklarından kurtulmak için ilk adımı attı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ruhi Çokan televizyon ve internet bağımlılığına dikkat çekerek “ Her akşam televizyonunuzu 1 saat kapatarak ailenizle vakit geçirmeye çalışın” tavsiyesinde bulundu.

 

Yığılca Kaymakamlığı bünyesinde başlatılan "Sağlıklı Aile, Sağlıklı Toplum" projesi sona erdi. İlçe halkı tarafından yoğun ilgiyle karşılanan projede bağımlılığın Sosyal, ekonomik, dini ve tıbbi açıdan zararları ve nasıl korunulacağı hakkında bilgiler verildi. Proje sonunda Kaymakam Mehmet Özcan ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ruhi Çokan'ın katılımıyla düzenlenen toplantıda Yığılca halkı bağışıklıklarından kurtulmak için ilk adımlarını attı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ruhi Çokan, Sigaranın yanında Televizyon ve internet bağımlılığına dikkat çekerek, “Her akşam televizyonunuzu 1 saat kapatarak ailenizle vakit geçirmeye çalışın. Çocukların gelişimi için bu çok önemli” dedi.

Yığılca Kaymakamı Mehmet Özcan ise bağımlılıktan kurtulmak için Yığılca halkını ilk adımı atmaya davet etti.Daha sonra Kaymakam Özcan, toplantıya katılan Aksaklar köyü muhtarı Mustafa Partlak’ı yanına çağırarak sigara bağımlılığında vazgeçmesi istedi. Bunun üzerine Muhtar Mustafa Partlak sigara paketinin üzerine 6 Nisan 2013 saat 14:50’da sigarayı bıraktım notunu yazarak bıraktığını ilan etti.

Aynı anda sekiz ayrı noktada yürütülen proje için vatandaşlar bu uygulamadan ilköğretim okulu ve liselerde her hafta uzmanlar değişik konularda Yığılca halkına bilgiler aktardılar.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri