ATATÜRK BAĞIMSIZLIKTIR, ÖZGÜRLÜKTÜR!

Gündem 10 Kasım 2017 10:05
Videoyu Aç  ATATÜRK BAĞIMSIZLIKTIR, ÖZGÜRLÜKTÜR!
A
a

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün ölümünün 79. yılı dolayısıyla açıklamada bulunan Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz, “Atatürk bağımsızlıktır, özgürlüktür, modernliktir, çağdaşlaşmaktır, ilericiliktir, barışçılıktır, akılcılıktır.” dedi. Atatürk’ün oluşturduğu laik, sosyal, hukuk devletine Osmanlı özlemcileri, kökten dinciler, çıkarcılar tarafından sürekli saldırıldığına dikkati çeken Yılmaz, “Cumhuriyet rejimini anlayamayanlar, ilkel ifadelerle saldırmayı sürdürenler yenilecektir.” diye konuştu.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz, dernek üyeleri ile birlikte kameraların karşısına geçerek, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yıldönümü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı. “Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Kurucusu Ulu Önder Atatürk'ün ölümünün 79. yılı. Kurucumuzu, kurtarıcımızıaramızdan ayrılışının 79. yılında saygı ile sevgi ile ilkelerine bağlılığımızla anıyoruz.” diyen Yılmaz, şöyle devam etti: “Atatürk kurduğu devletle, kazandığı zaferlerle yaptığı devrimlerle Türk milletinin kalbinde kalıcı yer etmiştir. Atatürk bağımsızlıktır, özgürlüktür, modernliktir, çağdaşlaşmaktır, ilericiliktir, barışçılıktır, akılcılıktır.”

Osmanlı özlemcileri, kökten dinciler, çıkarcılar tarafından sürekli saldırılıyor”
Atatürk'ün şanlı zaferler sonunda oluşturduğu devlet olan Türkiye Cumhuriyeti’nin zor bir dönemden geçtiğini belirten Yılmaz, şöyle devam etti: “Oluşturduğu laik, sosyal, hukuk devletine Osmanlı özlemcileri, kökten dinciler, çıkarcılar tarafından sürekli saldırılmaktadır. Atatürk'ün kurduğu devletin savunucuları olarak bizler bu saldırıları yok etme, durdurma azminde ve kararlılığındayız. Harcında akıl ve bilim olan Türkiye Cumhuriyeti onu kavrayanlar, değerini bilenler, özümseyenler tarafından sonsuza kadar yaşatılacaktır. Atatürkçü Düşünce Derneği Atatürk devrimleri ilkeleri ışığında çalışmalarını durdurmadan, heyecanla, kararlılıkla sürdürerek Cumhuriyeti yaşatma görevini yerine getirecektir. Bu görev her şartlar altında derneğimiz tarafından yerine getirilecektir. Cumhuriyet rejimini anlayamayanlar, anlamaya çalışmayanlar, kavrayamayanlar ilkel ifadelerle, ilkel düşünceleri ile ona saldırmayı sürdürenler yenilecektir.”Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi Başkanı Atay Yılmaz son olarak şunları kaydetti: “Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi olarak büyük kurtarıcı kurucu Ulu Önder Atatürk'ü ölümünün 79. yılında özlemle, saygı ile sevgi ile büyüklüğü ile anıyoruz. Ona olan sonsuz sevgimizi fikirlerine bağlılığımızı heycanla inançla ifade ediyoruz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri