AKÇAKOCA SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYOR

İlçe Haber 13 Ağustos 2020 11:04
Videoyu Aç AKÇAKOCA SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYOR
A
a

Düzce'nin Akçakoca İlçesinde Sağlık Müdürlüğü ekipleri bölgeye fındık toplamak için gelen mevsimlik tarım işçilerine yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sağlık kontrolü yaptı.

Sağlık Müdürlüğü ve bölgede fındık gelirinin arttırılması amacıyla "Değerli Tarım" projesi yürüten Ferrero Fındık İthalat İhracat ve Ticaret ekipleri, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden gelen mevsimlik tarım işçilerini yerleştikleri alanlarda ziyaret ederek sağlık taramasından geçirdi.
İşçilere yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerini anlatan ekipler, dezenfektan, maske dağıtımı ve hijyen kuralları uygulaması yaptı.
Bu kapsamda ilçede bulunan 43 köy ve 8 mahallede çalışmak için gelen mevsimlik işçilerin tek tek kayıtları tutuldu ve sağlık taramasından geçirildi.
Mevsimlik işçilere koronavirüs ile ilgili eğitimler verdiklerini belirten Ferrero Değerli Tarım Sosyal Uzmanı Meryem Nur Yıldız, işçilere el dezenfektanı ve maske dağıtımı yaptıklarını söyledi.
İlçenin tamamında uygulamayı gerçekleştirmek istediklerini belirten Yıldız, "Akçakoca'nın 43 köy ve 8 mahallesinde bu uygulamayı yapmaya çalışıyoruz. Ayrıca işçi gruplarına çocuk işçiliğinin önlenmesi ve işçi sözleşmesi ile alakalı eğitimler veriyoruz. Bu bizim ilk hasat sezonumuz değil. Daha öncesinde de işçilerle birlikte projeler gerçekleştirdik." dedi.
Yapılan uygulamanın halk sağlığı ve işçi sağlığı açısından faydalı olacağını ifade eden Yıldız, "Bizim yaptığımız bu uygulama ile işçilerin bilinçlenmesi, kendilerini korumaları ve halk sağlığının sağlanması açısından faydalı olacaktır." değerlendirmesinde bulundu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri