AKÇAKOCA'DA YIKIMLAR BAŞLADI

İlçe Haber 30 Ağustos 2018 15:42
Videoyu Aç AKÇAKOCA'DA YIKIMLAR BAŞLADI
A
a

Akçakoca'nın çehresini tümden değiştirmesi hedeflenen Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bir binanın daha yıkımı gerçekleşti. 2 yıl içerisinde tamamlanması hedeflenen projenin ihalesinin kasım ya da aralık ayında yapılması planlanıyor.

Akçakoca'nın vizyon projesini hayata geçirmek için yıkımlar sürüyor. Yalı Mahallesi, Cumhuriyet Meydanı, liman içini ve üst kısımlarını kapsayan geniş bir alanda büyük bir değişim sağlayacak olan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi artık yapım aşamasına geçiyor.

Yıkımlar başladı
Geçen yıl büyük bölümü belediyeye ait olan Belediye Pasajı'nın diğer mülk sahipleri ile uzlaşılarak yıkımının gerçekleştirilmesinin ardından, yıkım kararı alınan ancak uzlaşı sağlanamayan ve mahkemeye intikal eden diğer binaların yıkımına da dün sabah itibariyle başlandı.Hukuk sürecinin tamamlanması sonrası tahliye kararı alınan ve verilen süre zarfında boşaltılan Ertuğrul ailesine ait binanın yıkımı belediye ekipleri tarafından gerçekleştirildi.

"Ekim ayında tüm yıkımlar tamamlanacak"
Yıkımlarla ilgili olarak bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, eylülün ilk haftasında yapılacak tebligat sonrası Sezgin ailesine ait binanın yıkımını, ekim ayında da Pazvantlar'a ait bina ile Tokgözler'in binasının yıkımını gerçekleştireceklerini ifade ederek, "Ekim ayı sonu itibariyle tüm yıkımlar tamamlanmış olacak." dedi.

İhale kasım ya da aralıkta
Öte yandan geçtiğimiz günlerde TOKİ üst düzey yetkilileri ile İstanbul'da bir araya gelen Başkan Yemenici, Akçakoca Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili TOKİ Başkanı Ergün Turan'ın hukuki süreç tamamlanır tamamlanmaz ihalesinin yapılması talimatını bizzat verdiğini açıklamıştı. Ekim ayında yıkımların sona ermesi ile birlikte ihalenin kasım ya da aralık ayında yapılması planlanıyor.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
tso11