AKÇAKOCA'DA 'KESİNTİ' TEDBİRİ

Gündem 10 Haziran 2018 10:37
Videoyu Aç AKÇAKOCA'DA 'KESİNTİ' TEDBİRİ
A
a

Düzce’de elektrik dağıtımdan sorumlu olan SEDAŞ, yaz aylarında artan elektrik tüketimine karşı hazırlıklarını tamamladığını ve enerjide kesinti yaşanmaması için tüm tedbirlerin alındığını bildirdi. Yaz tatili ile birlikte turist akınına uğraması beklenen sahil bölgelerine ağırlık verilen çalışmalar kapsamında Akçakoca'da da anayoldaki aydınlatmalar tek tek elden geçirildi.

Düzce'de mahalle ve sokaklardaki sokak aydınlatmalarına yönelik bakım, onarım ve yenileme çalışmalarına devam eden SEDAŞ, yaz ayları ile birlikte artan elektrik tüketimine karşı enerjide kesinti yaşanmaması için tüm tedbirleri aldığını duyurdu.Bu kapsamda her yıl yapılan geniş kapsamlı aydınlatma bakım çalışmalarının haricinde, belirli periyotlarla aydınlatma sistemlerinin gözden geçirildiğini bildiren SEDAŞ, ekonomik ömrünü dolduran ekipmanların değişiminin, ekonomik ömrünü doldurmamış olanların ise bakımlarının SEDAŞ ekiplerince sağlandığını açıkladı.

Anayoldaki aydınlatmalar elden geçirildi
Aydınlatma şebekesinde oluşan arızalara hızlıca müdahale edildiği kaydedilirken, okulların tatil edilmesi ile yaz tatilinin ve Ramazan Bayramı’nın aynı haftaya denk gelecek olmasından dolayı yoğunluk yaşanması beklenen sahil bölgelerinde aydınlatma bakımları da dâhil hazırlıkların tüm hızıyla sürdüğü belirtildi. Bu doğrultuda, yaz aylarında nüfus yoğunluğu yaşanan Düzce'nin denize açılan kapısı Akçakoca'daki sahil bölgelerinde, anayoldaki aydınlatmalar tek tek elden geçirildi.

Sokak lambalarına özel ekip
Öte yandan Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerinden sorumlu SEDAŞ, sokak aydınlatmaları için özel ekipler oluşturdu. Hizmet bölgesindeki tüm il, ilçe, mahalle ve sokakların aydınlatma donanımlarının bakımını yapmak amacıyla kurulan ekipler periyodik olarak bölgeyi gezerek arızalanmış aydınlatma tesislerinin bakım ve onarımını yapıyor. Ayrıca kontroller sırasında ekonomik ömrünü tamamlamış, arıza yaşanmasına sebep olabilecek nitelikteki sokak aydınlatmaları tespit edilerek önceden müdahale ediliyor.

 

 

 

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri