AK PARTİ’DE ADAY ADAYLARI TANITILDI

Gündem 19 Kasım 2018 10:58
Videoyu Aç AK PARTİ’DE ADAY ADAYLARI TANITILDI
A
a

AK Parti Düzce İl Teşkilatı, 2019’da yapılacak yerel seçimlerde Düzce Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan isimleri yaptığı düzenlediği toplantı ile kamuoyuna tanıttı. Aralarında eğitimci, iş insanı, eski siyasetçi ve yerel yöneticilerin de bulunduğu 9 partili, Düzce Belediye Başkanlığı’na talip oldu.

 

 

2019 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimler için başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından AK Parti İl Teşkilatı, geçtiğimiz cumartesi günü il binasında “Aday Adayları Tanıtım Toplantısı” gerçekleştirdi.

Düzce Belediye Başkanı adayı olabilmek için başvurusunu yapan 9 aday adayı kendilerini tanıtmak için AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin ile beraber basının karşısına geçti.

Tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan Keskin, önemli açıklamalarda bulundu.

Kendi şahsım adıma böyle bir düşüncem yok”

İlk olarak kendisinin başkanlığa talip olup olmayacağı konusuna değinen Keskin, “9 tane aday adayımızı alacağız. Kararı verecek olan Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Biz şuan il başkanlık görevine devam ediyoruz. Bu şerefli görevden de memnunum ve 4 senedir yapıyorum. Ondan önce 2003’ten beri teşkilatta görev yaptım. Kendi şahsım adına böyle bir düşüncem yok. Sayın Cumhurbaşkanımız görev tebliğ ederse, tabii ki biz her görevi yapacağımız gibi bu görevi de yaparız. Ama şuan böyle bir görevimiz söz konusu değil. Biz görevimizin başındayız il başkanlığını devam ettiriyoruz.

Özlü’nün adaylığı söz konusu olursa, buna Sayın Cumhurbaşkanımız karar verir”

Eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün aday gösterileceği yönündeki görüşler için ise Keskin, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Bakanım Faruk Özlü’nün adaylığı söz konusu olursa, buna Sayın Cumhurbaşkanımız karar verir. İl başkanı olarak benim adaylığım söz konusu olursa buna Sayın Cumhurbaşkanım karar verir. Bizim görevimizin olduğu yerlerde biz görev talep etmeyiz. Sayın bakanımız da aynı bizim gibi düşünen ve şu anda bu görevi talep etmediğini ve ben de kabul etmiyorum. Ben il başkanlığı görevime devam ediyorum.”

Keskin’in konuşmasının ardından aday adayı olan Yusuf Ercan, Murat Çaymaz, Orhan Aydın, Aziz Aksoy, Osman Çakır, Salih Pak, Talip Çabukoğlu, Faruk Çakmak ve İdris Çalışkan kendilerini ve Düzce için yapacakları projeleri kamuoyuna anlattı.

Belediye para kazanmalı”

Toplantıda kendisini tanıtan Orhan Aydın Düzce’nin birçok projeye ihtiyacı olduğu ve belediyenin asıl işinin bir şirket gibi üretmek olduğunu kaydettiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Düzce’de bir kuryeye ihtiyaç var. Asar’ın rehabilitasyonu ve Melen Çayı Projesi’nin Üskübü Köprüsü’ne kadar olan devamı, içkili restoranlar dışarı çıkarılacak. Düğün salonları olacak, Düzce cazibe merkezi olacak. Düzce’nin bir şirket gibi ciddi bir şekilde para kazanması gerekiyor. Düzce’deki asfalt şantiyesinin civara asfalt satması gerekiyor. Belediyenin para kazanması gerekiyor. Belediye bir geçim kaynağı olmamalı.”

Gönül, gönle Düzce’ye hizmet için çalışacağız”

Eğitimci kişiliği ile öne çıkan bir diğer aday adayı Faruk Çakmak kendini tanıtmasının ardından yaptığı konuşmada, “Bilgimiz, birikimimiz ve yüksek derecede heyecanımız var. İşte kardeşiniz burada, sizlerle beraber. Eğer bu görev bize verilecekse göreceksiniz partimiz çok şey kazanacak. Düzce de kazanacak. Bunları en iyi şekilde gerçekleştiririz. Gönül, gönle Düzce’ye hizmet için çalışacağız. Amaç hizmetse şu sözü de veriyorum. Bundan sonra AK Parti Düzce Teşkilatı için çalışacağım. Başkanımız ne görev verirse beraber çalışacağız. Mesele başkanlık değil. Kim aday olursa onun arkasında bu çalışmayı yaparız.” dedi.

1000
icon
Hüseyin ALEMDAR 21 Kasım 2018 09:17

Gönlümüz Talip Çabukoğlu düzceye hayırlı olur

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri