AGD: İSRAİL BÜTÜN İNSANLIK İÇİN TEHDİTTİR

Gündem 15 Kasım 2018 16:28
Videoyu Aç AGD: İSRAİL BÜTÜN İNSANLIK İÇİN TEHDİTTİR
A
a

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Düzce Şubesi, tüm İslam âlemini İsrail ile mücadeleye davet etti. İsrail’in, Filistin topraklarından çıkartılması gerektiğini dile getiren Düzce Şube Başkanı Ahmet Serdar Erdem, bunun tüm Müslümanlar’ın görevi olduğunu vurguladı ve ekledi: “İsrail bütün insanlık için tehdittir.”

 

Uzun yıllardır Filistin topraklarındaki işgalini devam ettiren İsrail’in yaptığı kıyımlara Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tepki gösterdi. İsrail’in, kan dökmekten, kadın ve çocuk öldürmekten zevk aldığını söyleyen AGD Düzce Şube Başkanı Ahmet Serdar Erdem, tüm İslam alemini mücadeleye çağırdı.

Ne konuşulabilir ne de anlaşma yapılabilir”

Cedidiye Camii’nde kılınan öğle namazının ardından açıklamalarda bulunan Erdem, Filistin ve Yemen’in canımızdan bir parça olduğunu ve bunun aksinin düşünülmemesi gerektiğini belirterek, “Siyonist İsrail, Han Yunus’a düzenlediği saldırıyla 10’a yakın Müslüman'ı şehit etti. İşgal ettiği topraklarda var olduğu müddetçe bu coğrafyaya barış gelmeyecektir. Siyonist İsrail kendi mutlulukları için dünyayı ateşe vermekten kaçınmayan bir zihniyetin eseridir. Bu zihniyetle ne oturup konuşulabilir ne de anlaşma yapılabilir. İsrail'i işgal ettiği Filistin topraklarından çıkarmak tüm Müslümanlar’ın görevidir.” dedi.

Birçok İslam ülkesi ile işbirliği içerisindedir”

İsrail’in faaliyetleri ve misyonu hakkında görüş bildiren Erdem, “Maalesef tüm haydutluğuna, küstahlığına, kan dökücülüğüne ve acımasızlığına rağmen siyonist İsrail’le birçok İslam ülkesi de siyasi, kültürel, ekonomik ve askeri işbirliği içerisindedir. Siyonist akıl, Fas'tan Endonezya'ya kadar olan coğrafyada, kendi güvenliğini sağlamak, hem de kendi hedeflerine ulaşmak adına ülke yönetimlerini etkisi altında tutmaktadır. Büyük İsrail hedefine gidilirken hiçbir husus tesadüflere bırakılmak istenmemektedir.” ifadelerini kullandı.

Aşağılık bir zihniyet”

İsrail’in kan dökmekten hoşlandığı üzerinde duran AGD Düzce Şube Başkanı Erdem, “Biz İsrail'i sadece Müslümanlar için tehdit olarak görmüyoruz. İsrail bütün insanlık için tehdittir. Bu yüzden Müslüman ya da değil, duyarlılık ve vicdan sahibi her insan bu baş belası siyonizme karşı teyakkuz halinde olmalıdır. Karşımızda, kan dökmekten haz alan, kadın ve çocuk öldürmekten haz alan, aşağılık bir zihniyet var. Tüm Müslümanlar’ın ve tüm insanlığın siyonist projeye karşı kenetlenmesi gerekir.” şeklinde konuştu.

Erdem, İsrail’e yaptırım uygulanması ve Filistin halkının yanında olunması gerektiğini vurgulayarak sözlerini tamamladı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri