5 BİN KİŞİ ÇALIŞACAK

Gündem 10 Haziran 2018 10:23
Videoyu Aç 5 BİN KİŞİ ÇALIŞACAK
A
a

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Akçakoca Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ni kente kazandırdıklarını belirterek, “Burayı, hızla yatırımcılara açarak ciddi bir istihdam kapasitesi oluşturacağız. 5 bin civarında insanımız bu bölgede çalışacak.” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında programlarına doludizgin devam eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, geçtiğimiz Cuma günü Akçakoca’da yoğun bir program gerçekleştirdi. Önce belediye tarafından hayata geçirilen projelerin toplu açılış törenine katılan ardından esnafları işyerlerinde ziyaret eden Bakan Özlü, Akçakoca programı kapsamında Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni de ziyaret etti.

Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne ziyaret
Düzce Üniversitesi’nin 13. fakültesi olan ve 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ilk kez eğitim hayatına başlayan Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin yeni binasını ziyaret eden Bakan Özlü’ye, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, protokol üyeleri, Düzce Üniversitesi Genel Sekreteri Hasan Sadi Ateş, daire başkanları ve öğretim üyeleri eşlik etti.Düzce Üniversitesi Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi binasında incelemelerde bulunan Özlü’ye, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar tarafından binanın son durumu, eğitim-öğretim faaliyetleri ve yapılması planlanan faaliyetlerle ilgili bilgilendirmede bulunuldu.Ziyarette; Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü ile Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde eğitim-öğretim faaliyetlerinin sürdüğü Akçakoca Bey Siyasal Bilgiler Fakültesi’nin, 2018-2019 Akademik Yılı’nda İktisat Bölümü’nün de öğrenci kabul edeceği ifade edilerek, fakültenin Akçakoca’ya ve ülkemize önemli katkılar sağlayacağı vurgulandı.

Her adımda, her projede bu sorumluluğu hissediyoruz”
İlçede düzenlenen iftar yemeği programına da katılan Bakan Faruk Özlü, burada yaptığı konuşmada, şu ifadelere yer verdi: “Değerli kardeşlerim Türkiye bugün bilim ve teknolojiyi merkeze koyarak ürettiği projelerle sadece milletimizin gururu olmakla kalmıyor. Ülkemiz ekonomisi, sanayisi, sosyal yapısı ve kardeşliğiyle aynı zamanda İslam aleminin gururu halindedir. Bizler hayata geçirdiğimiz her adımda, her projede bu sorumluluğu hissediyoruz. Taşıdığımız yükün ağırlığıyla hareket ediyoruz. Yüce Allah bugüne kadar bizleri utandırmadı. İnşallah bundan sonrada utandırmayacak. Bugüne kadar sizlerle birlikte hayırla yad edeceğimiz uzun bir yol yürüdük. Ben bir yandan bakan olarak ülkemize hizmet ederken diğer yandan sizlerin kardeşi olarak Düzce”miz için seferber olmaya çalışıyorum. Sizler yaptığımız çalışmaların en yakın tanıklarısınız. Bugün (8 Haziran) Akçakoca’da belediyemizin öncülük ettiği bir dizi açılışı gerçekleştirdik. Kent meydanımızı ve istiklal meydanımızı, yöresel ürün stantlarımızı, taksi duraklarımızı açtık. Ayrıca; 2016 yılının Ağustos Ayındaki Cerablus Harekâtı’nın ilk şehidi, hemşehrimiz, şehit Ercan Çelik’in adını verdiğimiz, semt sahamızı açtık. Akçakoca’ya siyasal bilgiler fakültesini kazandırdık. İlçemizin su sorununu çözdük ve arıtma sistemlerini de faaliyete aldık.”

Ciddi bir istihdam kapasitesi oluşturacağız”
Bundan sonrada ilçe için önemli çalışmalara devam edeceklerini dile getiren Bakan Özlü, ifadelerine şu şekilde devam etti: “Şimdi Akçakoca’nın turizm değerlerini ortaya çıkarmak ve turizm sezonunu uzatmak için, hızla birçok alanda çalışmalar yapıyoruz. Akçakoca yat limanı ihalesine, inşallah bu yıl içinde çıkacağız. Ceneviz kalesinin restorasyonunu tamamlayacağız. Demir Çelik İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ni Akçakoca’mıza kazandırdık. Burayı, hızla yatırımcılara açarak ciddi bir istihdam kapasitesi oluşturacağız. 5 bin civarında insanımız bu bölgede çalışacak. Yine Akçakoca yeni devlet hastanesi ile ilgili yer sorunu çözüldü. Yerin kamulaştırılmasından sonra inşallah yeni devlet hastanesi binamızın da ihalesini yapacağız. Düzce’mize ve Akçakoca’mıza yaptığımız hizmetler, yapacaklarımızın sadece ufak bir işaretidir. Bugün eğitimden sağlığa, turizmden sanayiye her alanda çözülemez denen pek çok sorunu çözülmüş, gerçekleştirdiğimiz projelerle yüzünü geleceğe dönmüş bir Düzce var.”Bakan Özlü, iftar programının ardından da sahur programına katılmak için Çilimli’ye gitti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri