4109 MEZUN VERDİ

Eğitim 6 Temmuz 2017 11:28
Videoyu Aç 4109 MEZUN VERDİ
A
a

Düzce Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılını Düzce Üniversitesi Stadyumu’nda düzenlenen mezuniyet töreniyle tamamladı. 4109 öğrencinin mezun olduğu törende öğrenciler adına konuşan 2016-2017 Akademik Yılı birincisi olan İşletme Fakültesi öğrencisi Seher Azize Köstekçi, “Vatanımıza, milletimize yararlı meslek sahibi bireyler olacağız.” sözü verdi.

Milli ve manevi değerlere bağlı, erdemli bilim, sanat ve meslek insanları yetiştirme misyonuyla akademik faaliyetlerini yürüten Düzce Üniversitesi, düzenlediği 2016-2017 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni ile 4109 öğrencisini mezun etmenin gururunu yaşadı.

Düzce Üniversitesi Stadyumunda düzenlenen mezuniyet töreni programına, Düzce Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, İl Jandarma Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu, protokol üyeleri, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına önemli katkılar sunacaklar”

Kortej yürüyüşü ile başlayan programda konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Vali Yardımcısı Hasan Bağcı, mezun olan öğrencilerle bir arada olmaktan ve onların mutluluğunu paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Zorlu ve yorucu bir eğitimin ardından mezun olan öğrencilerde emeği geçen öğretim üyelerine ve velilere teşekkür eden Bağcı, öğrencilerin üniversiteden aldıkları bilgi, deneyim ve vatan sevgisiyle ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına önemli katkılar sunacaklarını ifade etti.

Ahlak, vicdan ve sağduyu sahibi bireyler olmanız en temel beklentimiz”

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar “Yıllar önce Ülkemizin dört bir yanından gelerek bizlere kalplerinizi emanet ettiniz. Bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlıklarınızın kıymetini bildik, bugün de onları büyük bir gururla sizlere teslim ediyoruz. Özveriniz, fedakarlığınız ve bizlere olan güveniniz için teşekkür ediyoruz.” diyerek şöyle konuştu:

Bundan sonra yaşamın zorlu aşamalarında ahlak, vicdan ve sağduyu sahibi bireyler olarak kamu yararı gözetmeniz, devletimizin haklarını korumanız ve savunmanız sizlerden en temel beklentimiz.”

Vatanımıza, milletimize yararlı meslek sahibi bireyler olacağız”

Mezun olan öğrenciler adına konuşma yapan 2016-2017 Akademik Yılı birincisi olan İşletme Fakültesi öğrencisi Seher Azize Köstekçi şu ifadelerde bulundu:

Başlangıçların güzel, bitişler zordur. Her zaman hep yanımızda olan, hakları ödenmeyecek annelerimizin, babalarımızın, ailelerimizin; emekleri anlatılmayacak hocalarımızın karşısında büyük bir heyecan, gurur ve minnetle doluyuz. Vatanımıza, milletimize yararlı meslek sahibi bireyler olacağız.”

Protokol konuşmalarının sonrasında, lisans programları birincisi Seher Azize Köstekçi’ye hediye ve plaketini Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Düzce Vali Yardımcısı Hasan Bağcı takdim etti. Lisans programları ikincisi Murat Eren Sarı’ya hediye ve plaketini Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç ile Kurucu Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu takdim ederken, lisans programları üçüncüsü Burak Uyduran’a ise hediye ve plaketleri Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İdris Şahin ile Düzce İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz takdim etti.

Program enstitüler, fakülteler ve yüksekokullarda dereceye giren öğrencilere plaket ve hediyelerinin yanında mezuniyet belgelerinin verilmesi ile devam etti. Son olarak öğrenciler mezun olmanın coşkusu ile keplerini göğe fırlatarak mutluluklarını aileleri ile paylaştı.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri