3 BELEDİYEYE AMBULANS VERİLDİ

Gündem 14 Şubat 2020 17:35
Videoyu Aç   3 BELEDİYEYE AMBULANS VERİLDİ
A
a

Düzce’de Vali Dr. Zülkif Dağlı’nın girişimleri ile Acil Sağlık Hizmetleri güçlendiriliyor. Düzce İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 10 yaşını dolduran ambulanslardan birer adet Çilimli, Gölyaka ve Beyköy belediyelerine tahsis edildi.

Düzce’deki ambulans hizmetlerinin kalitesinin ve etkinliğinin arttırılması, vakalara daha kısa sürede ve güvenli bir şekilde ulaşılabilmesi amacıyla çalışmalar devam ediyor.
Düzce Valiliği’nden yapılan bilgilendirmede, İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri’ne bağlı ı̇l ambulans servisinde, 2020 yılı Şubat ayı itibariyle; 13 adet 4x4, 2 adet paletli 4x4, 1 adet 4 sedyeli, 1 adet obez ve yoğun bakım, 22 adet 4x2 olmak üzere 39 Acil Yardım Ambulansı ile 7 gün 24 saat hizmet verildiği aktarıldı.
Düzce’deki ambulans filosunun, yaş ortalaması ile Türkiye’deki en genç ambulans filolarından biri olduğu kaydedilen açıklamada, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın koordinasyonu ve girişimleri ile İl Sağlık Müdürlüğü’nün takibini yaptığı 10 yaşını dolduran ambulanslardan birer adet Çilimli, Gölyaka ve Beyköy belediyelerine tahsis edildiği bildirildi.
Ayrıca, Sağlık Bakanlığı tarafından da Akçakoca Belediyesi’ne 1 adet ambulans gönderildiği bilgisi paylaşıldı.
 
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri