hemen sonrasına) yapıştırın. Sayfa başına birden fazla Google etiketi eklemeyin.

‘112’Yİ GEREKSİZ MEŞGUL ETMEYİN’

Tüm acil çağrıların tek merkezde toplandığı 112 Acil Çağrı Merkezi personelini makamında ağırlayan Düzce Valisi Selçuk Aslan, yılın başarılı çağrı alıcılarını tebrik ederek, plaket verdi.

Gündem Yayın: 12 Şubat 2024 - Pazartesi - Güncelleme: 12.02.2024 16:38:00
Editör -
Okuma Süresi: 3 dk.
213 okunma
Takip EtGoogle News

. 112 Günü dolayısıyla gerçekleştirilen ziyarette, 112'nin gereksiz yere meşgul edilmemesinin önemi vurgulandı.

 

 

 

Düzce Valisi Selçuk Aslan, 112 Acil Çağrı numarasının etkin ve verimli kullanımında farkındalığı arttırmak için her yıl şubat ayının 11’inde kutlanan 112 Günü dolayısıyla Düzce 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanlarını makamında kabul etti.

Vali Aslan, hayati her konuda milletin devlete ulaştığı ilk numara olan 112 acil çağrı hizmetlerini büyük bir fedakarlıkla yürüten tüm 112 personelinin "112 Günü"nü kutladı. Asılsız ihbarlar konusunun da ele alındığı ziyarette, bu konuda daha fazla farkındalık oluşturulması üzerinde duruldu.

Yapılan 2023 yılı Çalışma Bilgileri ve Performans Kriterleri göz önünde bulundurularak belirlenen yılın çağrı alıcıları ve çağrı yönlendiricilerine plaketleri Vali Selçuk Aslan tarafından sunuldu.

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü de yılın çağrı alıcısı olarak ödülünü alan 112 Komuta Kontrol Merkezi’nde görevli ATT. Rahmi Düzgün’ü tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

2023 Yılı Faaliyet Raporu değerlendirildi

Öte yandan 112 Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu 2024 Şubat Ayı Toplantısı Vali Selçuk Aslan’ın başkanlığında ilgili kurum yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ve 2023 Yılı Faaliyet Raporu’nun değerlendirildiği toplantıda; acil çağrı hizmetlerinin hızlı ve verimli sunulması, birimler arası iş birliği ve koordinasyonun sağlanması hususlarında alınacak tedbirler görüşüldü.

Sağlık, polis, jandarma, itfaiye, AFAD ve orman tek numarada

Bilindiği gibi yerli ve milli yazılım imkanlarıyla geliştirilen 112 Acil Çağrı Merkezleri, 81 ilde hizmet veriyor. Düzce’de vatandaşların, birden fazla kurumu ilgilendiren acil olaylarda 112'yi tuşlayarak ulaştıkları merkezde sağlık, polis, jandarma, itfaiye, AFAD ve orman birimlerinin uzman personeli 7 gün 24 saat görev yapıyor. Ağırlıklı olarak emniyet ve sağlık birimlerini ilgilendiren çağrılar alan merkez, gereksiz aramalarla da meşgul ediliyor. İdareciler, 112'nin gereksiz yere meşgul edilmesi yönünde sık sık çağrıda bulunurken, bu aramaların oranı azalırsa acil durumlardaki vatandaşlara daha hızlı bir şekilde ulaşılacağının altı çiziliyor. Merkezlerde işitme ve dil-konuşma engelli bireylerin acil yardım çağrıları, "Engelsiz 112" hizmetiyle karşılanıyor. Ayrıca araç içi otomatik acil durum çağrı sistemi olarak tanımlanan "e-call" sistemi, olası trafik kazası durumunda, kazazedelerin bilinci kapalı bile olsa otomatik olarak 112'yi arayarak, aracın bilgisayar sistemlerinden alınan kaza anına ilişkin verileri 112 Acil Çağrı Merkezi’ne iletebiliyor.

 

 

#
Yorumlar (0)
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

hemen sonrasına) yapıştırın. Sayfa başına birden fazla Google etiketi eklemeyin. hemen sonrasına) yapıştırın. Sayfa başına birden fazla Google etiketi eklemeyin.