"YILLARDIR SU SORUNU YAŞIYORUZ"

İlçe Haber 4 Ocak 2021 15:59
Videoyu Aç "YILLARDIR SU SORUNU YAŞIYORUZ"
A
a

Gümüşova ilçesine bağlı Hacılar Mahallesi’nde yaşanan su problemi, hat safhaya ulaştı. Yıllardır yaşadıkları su problemi ile ilgili defalarca Gümüşova Belediyesi’ne müracaat ettiklerini belirten mahalle sakinleri, bugüne kadar olumlu bir sonuç alamadıklarını ifade etti.

Gümüşova ilçesine bağlı Hacılar Mahallesi sakinleri, musluklarından akacak bir damla suya hasret kaldı. Kot farkı nedeniyle şebeke suyundan yararlanamayan mahalle sakinleri, kullandıkları kaynak suyunun da kuraklık nedeniyle kurumasıyla tamamen susuz kaldı. Duruma tepki gösteren mahalle sakinleri, sorunun bir an önce çözüme kavuşmasını istiyor.
“Yıllardır su sorunu yaşıyoruz”
Konu ile ilgili Gümüşova Belediyesi’ne birçok müracaatta bulunduklarını söyleyen mahalle sakinlerinden Songül Demirci, “Gümüşova Hacılar Mahallesi’nde yıllardır su sorunu yaşıyoruz. Mahalle olmamıza rağmen yaklaşık 20 yıldır, belediyenin şebeke suyundan yararlanamıyoruz. Bu konu ile ilgili defalarca Gümüşova Belediyesi’ne müracaatta bulunduk, ancak bugüne kadar bir sonuç alamadık. Kullandığımız kaynak suyunun da kuraklık nedeniyle kuruması ile tamamen susuz kaldık. CİMER’e konu ile ilgili şikayette bulunduk, ama yine de bir sonuç alamadık.” diyerek duruma tepki gösterdi.
“Musluklarımızdan artık su akmasını istiyoruz”
Su sorununun bir an önce çözülme kavuşmasını istediklerini kaydeden Demirci, “Her seçim döneminde, evlerimize şebeke suyu bağlanacağına yönelik bize söz veriliyor. Ama seçimden sonra bu verilen sözler unutuyor. Biz musluklarımızdan artık su akmasını istiyoruz.” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri