“Ya yıkılsın ya değerlendirilsin”

Ekonomi 1 Eylül 2016 12:00
Videoyu Aç “Ya yıkılsın ya değerlendirilsin”
A
a

Üçköprü Köyü'nde daha önce okul olarak kullanılan atıl bina pislik ve korku saçıyor. Özellikle köyde yaşayan kadınlar, binanın madde bağımlılarının mekanı haline gelmesi nedeniyle korktuklarını söyleyerek, “Ya yıkılsın ya değerlendirilsin” dedi.

 

Üçköprü Köyü'nün merkezinde bulunan, 4 yıl önceye kadar okul olarak ve birçok faaliyet için kullanılan bina harabe olmuş durumda. Köy halkı ise bu binanın biran önce değerlendirilmesini isterken, çocuklar ise bina yüzünden ailelerinin bu alanda oyun oynamalarına izin vermediğini söylüyor. Köyde yaşayan vatandaşlardan biri, binanın madde bağımlılarının mekanı haline geldiğini iddia ederken, atıl binanın onarılarak eskisi gibi kurs olarak kullanılmasını istedi. Köy halkından biri, “Gençler burada duruyor. İçki, tiner her bir şey var. Burası ilk zamanlar okuldu, halk eğitim kurs açmıştı şimdi terkedildi. Değerlendirilsin, kurs açılsın bir şeyler olsun. Önceden burası çok güzeldi yeşillikti, şimdi ne bahçe var ne bir şey" dedi.

 

Diğer bir vatandaş ise binanın kadınlara yönelik etkinliklerde kullanılmasını isterken, “Buraya hep gençler geliyor. Tiner, içki içiyorlar, her şey oluyor burada. Halk eğitimden dikiş kursu olsun, hanımlara yönelik sosyal faaliyetler olsun. Kadınlar olarak imza da toplamayı düşünüyoruz" diye konuştu. Binanın bulunduğu alanda oyun oynayamadıklarını ve ailelerinin binanın çevresinde dolaşmalarına izin vermediğini söyleyen çocuklar ise, “Burası kötü olduğu için ailemiz izin vermiyor, bizde burada oynamıyoruz" dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri