“SU KAYNAKLARINI KORUMALIYIZ”

22 Mart 2021 16:03
Videoyu Aç “SU KAYNAKLARINI KORUMALIYIZ”
A
a

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yayımladığı mesajda gelecek nesillerden ödünç aldığımız dünyamızdaki tüm doğal kaynakların olduğu gibi su kaynaklarının da korunması ve tasarruflu tüketilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Dünyanın küresel ısınma ve iklim değişikliği gibi ekolojik felaketlerle yüz yüze geldiği bu dönemde kuraklık da ciddi bir sorun olarak varlığını sürdürüyor. Bu acı gerçeğe dikkat çekerek bilinçli su tüketimi yapılmasına teşvik etmek amacıyla da 22 Mart günü 1993 yılından bu yana Dünya Su Günü olarak kutlanıyor.
Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz 22 Mart Dünya Su Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak insanlığı bekleyen büyük tehlikeye dikkat çekti.  Yılmaz su kaynaklarının bilinçli kullanılması gerektiğine vurgu yaparak, “Su, bireylerin en temel gereksinimi olma ve başlıca ekonomik faaliyetlere kaynaklık etme özelliği ile ulusların devamlılığı için yaşamsal bir kaynaktır. Sürdürülebilir kalkınma politikası doğrultusunda, su kaynaklarını tasarruflu kullanma bilinci yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası her düzeyde geliştirilmelidir.” ifadelerini kullandı.
“DÜNYAMIZI GELECEK NESİLLERDEN ÖDÜNÇ ALDIK”
Dr. Yılmaz, bilinçli su tüketiminin sadece bugün için değil gelecek nesiller için de önemli bir sorumluluk yüklediğinin altını çizerek şöyle devam etti:
 “Gelecek nesillerden ödünç aldığımız dünyamızdaki tüm doğal kaynakların olduğu gibi su kaynaklarının da korunması ve tasarruflu tüketimi, tek bir bireyden tüm insanlığa kadar geniş bir yelpazede hepimize önemli bir sorumluluk yüklemektedir.
Birey, aile ve toplum olarak hayatımız olan suyu israfa kaçmadan kullanmaya duyarlılık göstermeli, su kaynakları kirletilmemeli, çocuklarımızın sağlıklı içme ve kullanma suyuna sahip olabilmelerinin bizlerin sorumluluğunda olduğu bilinciyle hareket etmeliyiz.
“EL BİRLİĞİYLE PROJELER HAYATA GEÇİRİLMELİ”
Bu bilincin toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırılması, temiz, sağlıklı ve yeterli su kaynaklarına sahip yaşanılabilir bir dünya bırakılması adına su kaynaklarının korunmasına, bilinçli tüketilmesine ve geliştirilmesine dönük politika ve projelerin yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde el birliği ile hayata geçirilmesi gerekmektedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, bütün vatandaşlarımızın Dünya Su Günü'nü kutluyor, kuraklığın olmadığı, su kaynaklarının korunduğu, sağlıklı ve huzurlu bir dünya temenni ediyorum”

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri