"SEÇİMLERDE ERİTİRİZ"

Gündem 14 Kasım 2018 17:53
Videoyu Aç "SEÇİMLERDE ERİTİRİZ"
A
a

AK Parti tarafından, “Dünya Diyabet Günü” dolayısıyla “Hareketli Ol Diyabet Olma” sloganı ile yürüyüş düzenlendi. Etkinliğe katılan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, yapılan diyabet testi sonucunda, vücudundaki yağ oranının fazla çıkması üzerine “Seçimlerde bu 10 kilo yağı eritiriz gibi geliyor.” dedi.

 

 

14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle AK Parti Düzce İl Teşkilatı bir etkinlik düzenledi. AK Parti Düzce Kadın Kolları’nın da katkısı ile gerçekleştirilen yürüyüşle toplumda farkındalık oluşturulması amaçlandı.

“Hareketli Ol, Diyabet Olma” sloganı ile düzenlenen etkinlik kapsamında Düzce Belediyesi önünde toplanan kalabalık İstanbul Caddesi boyunca yürüdü. Anıtpark Meydanı’nda sona eren yürüyüşte taşınan dövizlerle diyabet hastalığı için alınabilecek önlemler ve diyabetin önemi vurgulandı.

Yürüyüşe katılan siyasiler tarafından vatandaşlara takılan mavi kurdeleler ile de farkındalık sağlanmaya çalışıldı. Anıtpark Meydanı’nda sona eren yürüyüşün ardından Ak Parti Düzce Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş açıklamada bulundu.

Her 11 kişiden 1’i diyabet hastasıdır”

Toplumun bilinçlenmesi hedefiyle hareket ettiklerini vurgulayan Güneş, günün anlam ve önemine ilişkin yaptığı açıklamada, “Diyabet, zamanında tedavi edilmediğinde tüm sistemlerde bozukluğa yol açabilmektedir. Özellikle hipertansiyon ve obezite hazırlayıcı iki büyük etkendir. Uluslararası Diyabet Federasyonu, 2017 verilerine göre, Dünya’da 425 milyon yetişkin diyabet hastası bulunmaktadır. Bu demektir ki her 11 kişiden 1’i diyabet hastasıdır. 2 diyabetli hastadan biri ise teşhis koyulmamış, yani kişi diyabet olduğunu bilmemektedir.” diye konuştu.

Ayrıca Anıtpark Meydanı’nda kurulan stantta Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay başta olmak üzere vatandaşlar diyabet testi yaptırarak hastalık potansiyelleri ve alabilecekleri önlemler hakkında da bilgi edindi.

Daha sağlıklı olmaya çalışacağız”

Yapılan diyabet testi sonrasında sonuçları açıklayan Başkan Ay, “Yaptığımız kontrolde, kas oranımızın iyi olduğu ama yağ oranımızın 10 kilo fazla olduğunu söylediler. Bol sıvı tüketmemi önerdiler. Biz de buna uyarak daha sağlıklı olmaya çalışacağız. Seçimlerde bu 10 kilo yağı eritiriz gibi geliyor.” ifadelerini kullandı.

Etkinlik sonunda diyabetle mücadelenin rengi mavi balonlar uçuruldu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri