“PARTİ’NİN BORCUNDA TUZ KOKTU”

Gündem 24 Mart 2020 13:41
Videoyu Aç  “PARTİ’NİN BORCUNDA TUZ KOKTU”
A
a

AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, AK Parti Düzce İl Teşkilatının, yerel firmalara borcu olduğu yönünde ki iddialar ile ilgili sessizliği Öncü TV ekranlarında yayınlanan ve Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu “Kitabın Ortasından” programında bozdu. Çakır, “Bu konuda tuz koktu. AK Parti’nin borcu olduğunu söyleyen firma, faturaları şişirdi” dedi. Çakır ayrıca yapılan borçlarla ilgili eski İl Başkanı Hikmet Keskin’i suçladı.

Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen ve Düzce kamuoyunu uzun süre meşgul eden, AK Parti İl Teşkilatının Düzce’de ki yerel firmalara yüklü miktarda borcu olduğu yönünde ki tartışmaya AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır’da katıldı.
“BU KONUDA TUZ KOKTU…”
Öncü TV ekranlarında yayınlanan ve Düzce halkının beğeni ile takip ettiği, Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu Kitabın Ortasından programına katılan AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, “Bu konuda tuz koktu. Bir kere AK Parti olarak seçimlere girdik. Hikmet Keskin eski İl Başkanı, Mustafa Keskin’de yeni İl Başkanı. Bizim için önemli olan mesele, aktörler için de önemli olmalı. Beni bu parayla ilgili bilgilendirmediler. Seçimlerden aday adaylarından ve adaylardan para toplanır. İl Başkanı bütçe yapar. Ben fiilen bu işin içinde değilim. Mustafa Keskin’de değil. Ben Milletvekili adayı olarak para verdim” dedi.
“AK PARTİ’NİN TÜM BORÇLARI GENEL MERKEZİN BİLGİSİ DÂHİLİNDE…”
“Gelinen noktada alacaklıyız diyenler, son derece faturalarını son derece abarttıklarını duydum” diyen Çakır, “Yerel yönetimler seçimlerinde de yine aktörler aynı. Biz o seçime müdahil olmadık. O dönemin İl Başkanı da Hikmet Keskin. Bu arkadaşlar yerel seçimlerde bütçeyi oluşturmuşlar. Gelinen noktada alacaklıyız diyenlerin, faturalarını son derece şişirdiklerini ve abarttıklarını duydum. Dolayısıyla, ben bu faturaların bu kadar üzerinden geçmesine rağmen, bunları bir erguman olarak kullanmak isteyenler mi var? Ben bunun altından bunu ararım. Oldu ki AK Parti Düzce İl Teşkilatının tüm borçları Genel Merkezimizin bilgisi dahilinde. AK Parti’nin kendilerine borcu olduğunu iddia edenler alabiliyorlarsa, borçlarını oradan alacaklar. Bu alacaklı kimse, AK Parti Genel merkezi Ankara’da. Eğer şahıstan alabiliyorlarsa, Hikmet Keskin orada. Bizim devletimiz Hukuk devleti. O kadar borç, aylarca bekletilmez” diye konuştu.
“HİKMET KESKİN’İN ŞAHSI İLE ALAKALI İKİLİ BİR İLİŞKİ Mİ VAR?”
Konuşmasından borlardan dolayı eski İl Başkanı Hikmet Keskin’i suçlayan Çakır, “Eski İl Başkanı Hikmet Keskin döneminde yapılan borçlar nedeniyle, AK Parti Düzce teşkilatının suçlanmasını asla kabul etmiyorum. Kaldı ki bu borçlarla ilgili, bana borcunuz var diyen firma ile Hikmet Keskin’in şahsı ile alakalı bir ilişkisi mi var? Bana borcunuz var diyen firma, bu faturaların altını dolduracak. AK Parti 18 yıldır bu ülkeyi yönetiyor. Kimse bizim İl Başkanımıza müflis tüccar diyemez. Bu laflar boş laflar” şeklinde konuştu.
“MUSTAFA KESKİN’İ DESTEKLİYORUM…”
Önümüzde ki aylarda yapılacak olan AK Parti Düzce İl Kongresinde Mustafa Keskin’i desteklediğini alenen söyleyen Çakır, “Bizim İl Başkanımız Mustafa Keskin şu anda görevinin başında. Benimde desteklediğim aday kendisidir. Mustafa Keskin ile devam etmek istiyorum. Bunu açıkça söylüyorum. Mustafa Keskin ile devam etmek için kolları sıvarım” ifadelerini kullandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri