‘ONLARCA İNSANIN ÖLMESİ Mİ, YÖNETMELİK Mİ ÖNEMLİ?’

Gündem 14 Kasım 2019 09:36
Videoyu Aç  ‘ONLARCA İNSANIN ÖLMESİ Mİ, YÖNETMELİK Mİ ÖNEMLİ?’
A
a

Düzce’de en sık kazaların yaşandığı bölge olması nedeniyle ‘Kara Nokta’ olarak anılan Anadolu Otoyolu Gümüşova Rampaları’nı meclis gündemine taşıyan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, gerekli tedbirleri almamakla eleştirdiği Karayolları Genel Müdürlüğü’ne “Her yıl onlarca insanlarımızın ölmesi mi önemlidir, yönetmelik mi önemlidir?” diye seslendi.

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, her yıl onlarca ölümlü ve yaralanmalı kazanın adresi olan Anadolu Otoyolu Gümüşova Rampaları hakkında mecliste konuştu. Milletvekili Yılmaz, kara nokta haline gelen yolda ışıklandırma başta olmak üzere gerekli güvenlik önlemlerinin alınması için Karayolları Genel Müdürlüğü’nü göreve davet etti.
12 Kasım Düzce Depremi’nde şehit olan vatandaşlara Allah’tan rahmet, geride kalanlara başsağlığı dileyerek, konuşmasına başlayan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Düzce ilimizde Trafik Şube Müdürlüğü’nün bölge trafik alanına giren 128 km’lik yolu vardır. Bu yolun 14 km’sinin Gümüşova Rampaları dediğimiz kısım oluşturmaktadır. Düzce bölge trafik alanında oluşan ölümlü kazaların yüzde 54’ü toplam kazaların ise yüzde 38’i bu yolda yaşanmaktadır. Bu istatistiki veriler Karayolları Genel Müdürlüğü paylaşılması ve çözüm yolları sunulmasına rağmen yönetmelik gerekçe gösterilerek sorun çözülememektedir. Karayollarına soruyorum; “Her yıl onlarca insanlarımızın ölmesi mi önemlidir, yönetmelik mi önemlidir?” Maddi-manevi kayıplarımızın önüne geçmek için bir an önce yönetmelik mi değişmesi gerekiyor, ışıklandırma mı yapılması gerekiyor, bunların yapılıp bu bölgede yaşanan kazaların önüne geçelim diyorum.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri