“ÖLÜM YOLU”NA NEŞTER!

İlçe Haber 28 Ağustos 2017 16:27
Videoyu Aç “ÖLÜM YOLU”NA NEŞTER!
A
a

Yıllardır bitmemesi sonucu yapımı adeta yılan hikayesine dönen Yığılca-Düzce karayolunun ikinci etap çalışmaları nihayet başladı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün devreye girmesi ile ihale süreci hızlanan yolda bugün ilk kazma vuruldu. Dar ve virajlı olması nedeniyle yüzlerce kazanın yaşandığı ve onlarca kişiye mezar olan Yığılca yolunun 2 yıl içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.

Yığılca halkının uzun süredir beklediği yatırımda çalışmalar hızlandı. Yapıldı-yapılacak derken yılların geçtiği ve bir çok siyasinin sözler verdiği Yığılca yolunda sonunda yarım kalan bölüm için düğmeye basıldı.

İkinci etap çalışmaları için ilk kazma vuruldu

Bilindiği gibi Hasanlar Köyü’nden Alaplı sınırına kadar uzanan 33 km’lik Yığılca-Düzce karayolunun bir bölümü yapılırken, kalan kısmında ise iyileştirme ve viyadük eklemeleri yapılarak proje yeniden ihale edildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün ihale sürecini bizzat takip ederek, çalışmaları hızlandırdığı Yığılca-Düzce yolunda bugün iş başı yapıldı. Yolu teslim alarak şantiyesini kuran yüklenici firma, ilk kazmayı vurdu.

Bakan Özlü hareket geçti, süreç hızlandı

Ölümlü ve yaralanmalı çok sayıda yaşanan kaza nedeniyle Yığılcalılar’ın kavuşmayı dört gözle beklediği Yığılca-Düzce karayolunda bugün itibari ile başlayan çalışmalar nedeniyle yazılı bir açıklamada bulunan Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit, “Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlü, çok yakın zamanda Yığılca’ya yaptığı ziyarette Yığılca yolunun bu yıl başlayarak 2 yıl içerisinde tamamlanacağını ve kendisinin de konunun bizzat takipçisi olacağını ifade etmişti. Bakanımızın büyük gayretleriyle Yığılca-Düzce karayolunda mutlu sona yaklaşıldı.” dedi.

Proje iyileştirme ve viyadük eklemeleri yapıldı

Yakın zamanda yolun yapımına başlanacağını daha önce duyurduklarını ve nihayet o güne kavuştuklarını belirten Başkan Yiğit, şunları kaydetti: “Yolumuzun kalan bölümünde proje iyileştirme ve viyadük eklemeler yaptırmıştık. Projemiz yeniden ihale edilerek firmaya teslim edildi. İş teslimlerinin ardından çalışmaların başlaması için gün sayıyorduk. İşte artık o gündeyiz. Vatandaşım emin olsunlar ki bizler bu yolun takibindeyiz. İhale aşamasından yapılıp teslim edilmesine kadar geçen sürede hiçbir zaman ilgimizi eksik etmeyeceğiz. Yapılacak yol Hasanlar Köyü’nden Alaplı sınırına kadar uzanıyor. Bu süreci yakinen takip eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Faruk Özlü’nün gayretlerini göz ardı etmek olmaz. Biz bu yolu ne kadar savunuyor, takip ediyorsak Sayın Bakanımız bizlerin iki katı savunuyor, takip ediyor. Yolumuz, şimdiden halkımıza hayırlı olsun.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri