“MUHTARIMIZI GERİ İSTİYORUZ”

Gündem 23 Mayıs 2018 10:16
Videoyu Aç  “MUHTARIMIZI GERİ İSTİYORUZ”
A
a

Bir şikayet üzerine açığa alındığı iddia edilen merkeze bağlı Hacıaliler Köyü Muhtarı Fikri İş’in tekrar görevine dönmesini isteyen köylüler, Düzce Valiliği’nin yolunu tuttu. Topladıkları imzayı Vali Zülkif Dağlı’ya veren köylüler çalışkan olduğunu söyledikleri muhtarlarının haksız yere görevinden alındığını ileri sürdü.

Düzce merkeze bağlı Hacıaliler Köyü Muhtarı Fikri İş görevinden alındı, köy sakinleri Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın kapısını çaldı. Bir kişinin şikayeti ile Muhtar İş’in açığa alındığını savunan köy sakinleri topladıkları 261 imzayı Vali Dağlı’ya sunarak muhtarlarının göreve iade edilmesi talebinde bulundu.

Muhtarımız çalışıyordu”
Ziyaretin ardından haber ekibimize açıklamalarda bulunan köy sakini Kamil İş, şunları kaydetti:“Muhtarımız açığa alındı. Muhtarımız çalışan birisi, gerçekten canla başla çalışan birisi. Bize göre, köye göre doğru birisi. Çamurun içinde çalışan birisidir. Fakat birilerinin şikayeti üzerine muhtarımız görevden alındı. Biz muhtarımızın geri dönmesi için valiliğe geldik. Sağ olsun vali bey bizimle ilgilendiler, ilgileneceklerini söylediler.”Yine köyde yaşayanlarda Emine Yüksel, “Çamurun içinde çalışan bir muhtarı alıp da köyü bu kadar geriye çekmek isteyen kişiye ben yazıklar olsun diyorum. Çünkü olmayacak bir şey yaptılar. İnşallah 30 gün içerinden gereği yapılacak. Muhtarımızı geri istiyoruz.”

Bu asılsız şikayeti yapan hakkında da bir karşı dava açacaktır muhtarımız”
Bir diğer köy sakini İsa Yüksel ise, “Muhtarımızın yapmış olduğu çalışmalar demek ki birilerinin gözüne batmış ya da çekememezlikten dolayı asılsız çamur atılmış. Mahallemizde bu şikayetleri göz önünde bulundurarak müdahale yapılmış. Köylü olarak buradayız. Köyde bu zamana kadar yapılmamış birçok şey onun sayesinde kısa sürede yapıldı ve yapılmaya da devam diyor. İnşallah yaptığımız toplantının sonucunu muhtarımızın tekrar görevinin başında görürüz. Asılsız suçlar, olanları tam ben de bilmiyorum. Tek bildiğimiz şey muhtarımızın görevden alınmasının bizi şaşırttığı. Bir ay içinde inşallah gerekli araştırmalar yapılıp muhtar tekrar görevine dönecek ondan sonra da neyin ne olduğu öğrenilecek. Bu asılsız şikayeti yapan da mutlaka onun hakkında da bir karşı dava açacaktır muhtarımız. İlerleyen zamanlarda göreceğiz.” şeklinde konuştu.

50 yıldır görmediğimiz çalışmalara muhtarımız sayesinde ulaştık”
İlhami Kaya isimli köy sakini de şunları kaydetti: “Muhtarımızla alakalı bir şikayet dilekçesi verilmiş, çalışmalarıyla alakalı, usulsüz işleri olduğuyla alakalı fakat böyle bir durum söz konusu değil. Muhtarımız gayet güzel ve iyi çalışmakta. Biz zaten köylü olarak da memnunuz muhtarımızdan. Çalışmalarını gayet yerinde yapıyor. Biz bugüne kadar 50 yıldır görmediğimiz çalışmaları muhtarımız sayesinde görüyoruz. Doğalgazımıza kadar getirdi. Suçlamaların da asılsız olduğunu düşünüyoruz. Onunla ilgili dilekçelerimizi valiliğe sunduk, vali beyle de görüştük. Vali bey de gereğini yapacağını söyledi. 2 günde 261 tane imza topladık. Vali bey konuyla ilgileneceğini, konunun üzerinde duracağını aynı zamanda inceleme yapıldığını söyledi. Bir ay süre var. O süre içinde zaten her şey anlaşılacaktır. Herhangi bir usulsüzlük yoksa muhtarınız geri iade edilecektir dedi. Geçici olarak aza ve yanında bir yardımcı vereceğini söyledi.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri