‘METRUK BİNALAR YIKILACAK’

Gündem 12 Kasım 2017 17:10
Videoyu Aç ‘METRUK BİNALAR YIKILACAK’
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, 12 Kasım Düzce Depremi’nin 12’inci yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada depremden kalan ve madde bağımlılarının yuvası haline geldiği eleştirileri ile sık sık gündeme gelen metruk binalarla ilgi son noktayı koydu. Başkan Ay, şehrin göbeğinde metruk binaların kaldırılacağını söyledi.

18 yıl önce yaşanan 12 Kasım Düzce Depremi dolayısıyla Öncü Haber mikrofonlarına açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, çok katlı binalar ile depremden kalan hasarlı ve kullanılmayan metruk binalara değindi. Başkan Ay, sık sık olumsuz haberlerle gündeme gelen ve yıllardır yıkılmayı bekleyen atıl vaziyetteki binaların yıkılacağını söyledi.

Şehir içinde bu tür binalar olmayacak!”
Başkan Ay şöyle konuştu; “Düzce’nin sorunlarını, belediyeyi ilgilendiren bütün sorunları her şeyi inceliyorum. Gece 24.00’lere kadar arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Metruk binaların mülkiyet problemleri var. Bunları bir şekilde çözeceğiz. Şehir içinde bu tür binalar olmayacak.”

Yüksek kat taraftarı değilim
Yüksek katlı binalara da değinen Başkan Dursun Ay, yüksek kat taraftarı olmadığının bir kez daha altını çizdi. Başkan Ay şöyle konuştu; “18 yıl önce Düzce çok büyük şiddetle sarsıldı. Depremin ardından hemen yaralar sarılmaya başlandı. Depreme dayanıksız binalar yıkıldı. Şehir merkezinde problemli binalar var onları yıkacağız. Yeni binalar daha dayanıklı yapılıyor. Her gün daha iyiye gidiyoruz. Yüksek kat taraftarı değilim. Düzce’mizin yapısı gereği üniversitemizin olduğu bölgede yüksek katlı binalar var ama Düzce Ovası’nda yüksek katlı binaların olmasını ben uygun görmüyorum. Ne kadar sağlam yapsak da katı düşük yapmak da sağlamlık tekniğidir.”

Deprem şehitlerini unutmadı
Başkan Ay, “12 Kasım Düzce Depremi’nde ben de depremi Düzce’de yaşadım. Depremde ölen hemşehrilerimize Allahtan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diliyorum. Bir daha böyle felaket yaşanmamasını Allahtan niyaz ediyorum.” şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri