"Kısırlaştırmaya önem verilmeli"

Ekonomi 1 Eylül 2016 12:00
Videoyu Aç "Kısırlaştırmaya önem verilmeli"
A
a

Yenitaşköprü Köyü'nde başıboş köpeklerin bir hayvana saldırdığı iddiası ile ayağa kalkan hayvanseverler adına açıklama yapan HAYTAP Düzce Temsilcisi Neşe Perihan Kulak, mutlaka kısırlaştırmaya önem verilmesi gerektiğini belirterek, "Bu sorun kısa sürede aşılacak bir sorun değil" dedi.

 

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Düzce Temsilcisi Neşe Perihan Kulak, Düzce Veteriner Hekimler Odası Başkanı Şerif Ali Karanfil'in sokak köpekleriyle ilgili yaptığı açıklamaya üzüldüklerini söyledi. Ayrıca Kulak, sokak köpekleriyle ilgili yapılan haberlere hayvanseverlerin iletişimsizlikten kaynaklanan sorunlar nedeni ile tepki gösterdiğini dile getirdi. Kulak, “Birkaç gündür Düzce’deki hayvanseverler ciddi sıkıntı içinde. Hayvanların köpekler tarafından öldürüldüğü kanıtlanmadan Veterinerler Odası Başkanımızın açıklaması bizleri üzdü. Bizler, çözüm üreten insanlarız. Hayvanseverler ya da Hayvan Hakları Federasyonu temsilcileri olarak sadece sokak köpekleri değil, bütün hayvanları, canlıları, yaşam hakkına sahip olan herkesin yaşam hakkını savunuyoruz. Yaşam hakkı mağdur edilen özellikle dilsiz hayvanların sözcüsü oluyoruz" dedi.

Ne insanlar korkuyor, ne de hayvanlar

Sokak hayvanlarının artmasıyla ilgili sorunların kısırlaştırmayla önlenebileceğini belirten Kulak, bu aşamanın ise zaman alacağını söyledi. Kulak, “Anıtpark, sokak kenarları ve hastane bahçelerinde hayvanlardan şikayet söz konusu olmuş ve haber yapılmış. Oysaki ben haftanın 3 günü Düzce’deyim. Konuyla bizzat ilgilendiğim için gözlem yapıyorum. 2-3 saat Anıtpark veya hastane bahçelerinde hiçbir hayvanın insanları rahatsız ettiğini görmedim. Eğer varsa önlemine bakacaktım, ama görmedim. Ne insanlar korkuyor, ne de hayvanlar. Kısırlaştırılmaya önem verilmeli ve artık önlenmeli. Bu sorun kısa sürede aşılacak bir sorun değil. Belediye Başkan Yardımcısı Vahap beyle görüştüm, müjdeli bir haber aldım. İlk etapta 3 tane yemek ve su odağı şehrin 2 çıkışına ve merkezine yapılacak. Ayrıca sokağa bırakılan hayvanların aşı takibi devam ediyor" şeklinde konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri