“İSTİFA” AÇIKLAMASI

Siyaset 31 Ağustos 2018 16:33
Videoyu Aç  “İSTİFA” AÇIKLAMASI
A
a

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Niyazi Bakan, basın toplantısı düzenleyerek Genel Başkan Meral Akşener’in kararıyla il yönetimi olarak istifalarını hazırladıklarını söyledi. Bakan, 3 Eylül Pazartesi günü istifalarını sunacaklarını belirtti.

24 Haziran seçimleri ile birlikte başlayan İYİ Parti’deki istifaların ardından parti Genel Başkanı Meral Akşener de bütün il yönetimlerinin istifa etmesi kararını açıklamıştı. Bu kararın ardından Düzce il yönetiminin kararı bekleniyordu.

Bundan sonraki aşamada bizleri izlemeye devam edin”
İYİ Parti Düzce İl Başkanı Niyazi Bakan konuyla ilgili dün parti binasında bir basın toplantısı düzenledi. İl yönetimi olarak istifalarını hazırladıklarını söyleyen Bakan, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:“Yeni bir parti olarak kısa süre içerisinde uzun bir yol kat ederek genel seçimlere girmiştir ve genel seçimlerde yeni kurulmuş bir partinin yüzde 10’luk bir oy alması Türkiye’de yeni bir siyasi yapının oluştuğunu ortaya koydu. Milletvekili adayı olacak arkadaşların istifası nedeniyle boşalan il yönetimine yeni arkadaşlar getirilmişti. Türkiye genelinde tüm illerde boşalan yerleri ve teşkilatları dizayn etmek için genel merkez ve tüm il başkanlarının ortak kararıyla yönetimlerin dizayn edilmesi için istifa kararı çıktı. Bu sürecin içerisinde bizler de yönetim kurulu olarak dilekçelerimizi hazırladık ve pazartesi günü de gerekli mercilere başvurusunu yaparak istifamızı sunacağız. Genel merkezin takdiriyle oluşturulacak yeni yönetimle birlikte tekrar göreve devam etme zorundayız. Uzun süredir İYİ Parti’den Türkiye’deki bu boşlukları doldurabilmek açısından İYİ Parti’ye gereksinim olduğu her fırsatta ortaya çıkıyor. Bizler elimizden geleni en güzel şekilde yapmaya çalışarak Düzce’ye hizmet etmeye çalıştık. Bundan sonraki aşamada bizleri izlemeye devam edin.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri