‘İSRAF’ İSYANINA YANIT GECİKMEDİ

Gündem 14 Ocak 2018 10:44
Videoyu Aç ‘İSRAF’ İSYANINA YANIT GECİKMEDİ
A
a

Melensu Park Projesi 1. Etabı kapsamında yerleştirilen onlarca aydınlatma direğinin akşamdan sabaha yanmasını sorgulayan vatandaşa Düzce Belediyesi’nden cevap geldi. Topu müteahhit firmaya atan Düzce Belediyesi, “Projenin teslimi belediyemize yapılmamıştır. Dolayısıyla sorumluluk müteahhit firmadadır” dedi. Ayrıca kimliği belirsiz kişiler tarafından kabloların tahrip edildiği v

D-100 Karayolu üzeri Mergiç Mahallesi mevkiinde 194 dönümlük arazi üzerinde inşa edilen Melensu Park Projesi 1. Etabı kapsamında yerleştirilen onlarca aydınlatma direğinin henüz kullanıma açılmadan boş yere yanık vaziyette durmasını, Öncü WhatsApp İhbar Hattı'na gönderdiği fotoğraflarla 'Bu israf neden?' diye soran vatandaşa Düzce Belediyesi’nden yanıt gecikmedi.2016 yılında yapımına başlanan, geçtiğimiz yaz aylarında açılışının yapılması beklenen ancak çalışmaları bugünlere kadar sarkan Düzce Belediyesi’nin vizyon projesi Melensu Park ile ilgili sorumluluğun kendilerinde olmadığını açıklayan Düzce Belediyesi topu müteahhit firmaya attı.

Projenin tüm safhaları müteahhit firma yetki ve sorumluluğundadır”
Müteahhit firmanın proje teslimini henüz yapmadığını bildiren Düzce Belediyesi, “D-100 Karayolu Mergiç Mahallesi mevkiinde başlatılan Melensu Park projesi tamamlanmamış olup henüz yapım aşamasındadır. Bu nedenden ötürü söz konusu projenin teslimi müteahhit firma tarafından Düzce Belediyesine yapılmamıştır. Dolayısıyla projenin tüm safhaları müteahhit firma yetki ve sorumluluğundadır. Kamuoyunda tartışılan, proje alanı içerisinde yer alan dekoratif aydınlatmaların yapım başta olmak üzere tüm maliyetleri müteahhit firmaya aittir” ifadelerini kullandı.

Kablolar tahrip edildiğinden geceleri aydınlatmalar açık bırakılıyor”
Melensu Park Projesinde müteahhit firma tarafından dekoratif aydınlatma ve lambaların tamiratlarının devam ettiğini ve test aşamasında olduğu belirtilirken, “Tüm bu çalışmalar esnasında ne yazık ki dekoratif aydınlatmalara ve diğer donanımlara ilişkin kablolar kimliği belirsiz kişiler tarafından tahrip edilmiştir. Bu nedenden dolayı da müteahhit firma özellikle geceleri dekoratif aydınlatmaları açık bırakmak durumunda kalmıştır. Tüm bu iş ve işlemlerden ötürü işin teslimi yapılmadığından Belediyenin herhangi sorumluluğu bulunmamaktadır” denildi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri