'HER SEÇİM DESTEK NEREDE HİZMET?'

Gündem 9 Ocak 2019 15:23
Videoyu Aç 'HER SEÇİM DESTEK NEREDE HİZMET?'
A
a

Öncü TV’de yayınlanan “Seçim Gündemi” programına konuk olan Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol dikkat çeken açıklamalar yaptı. AK Parti Düzce Belediye Başkanı Adayı Dr. Faruk Özlü’nün gönül rızası ile belediye başkanı olmadığını söyleyen Mertol, “Özlü’nün mizacı belediye başkanlığına uymaz.” dedi. Ayrıca Düzce’nin AK Parti’ye verdiği desteğin karşılığını alamadığını savunarak, “Düzce, Bolu ve Sakarya arasında kalmış bir köydür. 2002’den beri her seçimde 3-0, belediyeler 10-0, nerede hizmet?” yorumunda bulundu.

Her hafta salı akşamı Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın sunumu ile ekranlara gelen ‘Seçim Gündemi’ programının bu haftaki konuğu Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol oldu. 24 Haziran sürecinde CHP ve İYİ Parti ile gerçekleştirdikleri Millet İttifakı’ndan bu ittifaka gelen tepkilere, Milli Görüş'ün lideri Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın kurduğu Yeniden Refah Partisi hakkındaki düşüncelerinden yerel seçimlere kadar birçok konuda görüşlerini paylaştı.
Ünsal: “Erbakan Hoca’nın kemikleri sızlıyor mudur?”
Ünsal’ın, “Necmettin Erbakan’ın vefatına kadar karşı görüşlerde olduğu insanlarla, bugün Saadet Partisi’nin yan yana hareket etmesinin Erbakan Hoca’nın kemikleri sızlatmıyor mudur?” sorusuna Mertol, şu yanıtı verdi: “Erbakan Hoca’nın kemikleri sızlamıyor. Biz Saadet Partisi olarak mecburiyet gereği ittifak yaptık. Erbakan Hocamız 1974 yılında Cumhuriyet Halk Partisi ile koalisyon kurdu. O dönemde Türkiye’deki muhafazakâr kesim Erbakan Hoca’yı tefe koydu. Ama akabinde kurulan CHP ve Milli Selamet Hükümeti 1974 Barış Harekâtı’nı yaptı. Ardından 3 bin İmam-Hatip Okulu açıldı ve bu statü İmam-Hatip Lisesi olarak değiştirildi. İlk defa hacca karayolu ile gidilmesi kararı çıkartıldı. Sonrasında CHP ile koalisyon kuran Erbakan Hoca’ya ‘Allah razı olsun’ dediler.” 
Mertol ayrıca, kurulan koalisyonlarda da Milli Görüş’ün kilit nokta olduğunu savundu.
 “Biz Erbakancı değil, Milli Görüşçü’yüz”
Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın Saadet Partisi içinde yer almaması ve Yeniden Refah Partisi’ni kurması hakkında da Mertol, şöyle konuştu: “Biz Erbakancı değil, Milli Görüşçü’yüz. Erbakan Hoca, cennet mekân, bizim liderimizdir. Babadan oğula geçen bir sistem yok. Bugün Milli Görüş’ü temsil eden parti Saadet Partisi’dir. Rahmetli Hocam, ‘Biri, bir görevdeyken, bir başkası çıkıp ben daha iyisini yaparım derse, o fitne oluşturur’ derdi.”
 “Düzce hak ettiği değeri görüyor mu?”
Düzce’nin AK Parti’ye verdiği desteğin karşılığını alamadığını savunan Saadet Partisi İl Başkanı Mertol şunları kaydetti:
“Düzce, Bolu ve Sakarya arasında kalmış bir köydür. Bolu’da, Sakarya’da AK Parti belediye başkanı var. İkisinin de çalışmalarını takdir ediyoruz. Körü körüne siyaset yapmıyoruz. Düzce hak ettiği değeri görüyor mu? 2002’den beri her seçimde 3-0, belediyeler 10-0, nerede hizmet? Türkiye’de AK Parti’nin en yüksek oy aldığı 5 ilin içerisindeyiz. Hak ettiğimiz yerde miyiz? Düzceli de en güzeline layık.”
 “Mizacı belediye başkanlığına uymaz”
AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve eski Bakan Dr. Faruk Özlü’nün, gönül rızası ile belediye başkan adayı olmadığını ima eden Saadet Partisi İl Başkanı Mertol, şunları kaydetti: “Faruk Bey’i sever, takdir ederim. Gayet çalışkan da birisidir. Ama onun mizacı belediye başkanlığına uymaz. Belediye başkanı biraz cevval olacak. Gerektiğinde masaya yumruğu vuracak. Faruk Bey çok beyefendi bir insandır. Faruk Bey Düzce Belediye Başkanlığı’na kendisi mi müracaat etmiştir, dikte mi edilmiştir?”
 “Göstermelik aday çıkartıp diğer adaylara destek vermeyiz”
İYİ Parti ve CHP’nin ortak adayı Ömer Küçük’ün oy potansiyeline, Saadet Partisi’nin de dâhil edilmesini değerlendiren Mertol, şu ifadelerde bulundu: “Biz çok net insanlarız. Arkadaşlarla görüşmemde hep şunu söylerim. Biz Saadet Partisi olarak, bir yerde seçime aday çıkartmamamız mümkün değildir. Biz göstermelik bir aday çıkarıp da diğer adaylara destek vermeyiz. Allah katında şuna inanıyoruz. Biz Milli Görüşçü’yüz. İyiliği emreder, kötülüğü de nehyederiz. Doğruları takdir eder, yanlışları da ikaz ederiz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri