'HALKIN GÖNLÜNE GİREMEYEN HUZURUNA DA ÇIKAMAZ'

Siyaset 28 Aralık 2018 15:04
Videoyu Aç 'HALKIN GÖNLÜNE GİREMEYEN HUZURUNA DA ÇIKAMAZ'
A
a

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 49. Muhtarlar Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Halkın gönlüne giremeyen halkın huzuruna da çıkamaz.” dedi. Hz. Mevlana’nın ‘dert insana yol gösterir’ sözünü hatırlatan Erdoğan, "Bizler de dertli olacağız ki, ne yapacağımızı, nasıl yapacağımızı, ne zaman yapacağımızı bilelim." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 49’uncusu düzenlenen Muhtarlar Toplantısı’nda, 
Türkiye’nin 23 ilinden gelen mahalle ve köy muhtarı ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda bir araya geldi. Burada muhtarlara hitaben bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mahalle ve köy halkı üzerinde devletin gözü-kulağı, eli-kolu; mahalle ve köy halkının da devlet nezdindeki temsilcisi olan muhtarlarla daha yapacak çok işlerinin olduğunu söyledi.

“Halkın gönlüne giremeyen halkın huzuruna da çıkamaz”
Ana muhalefet partisi liderinin 24 Haziran seçimlerinde, partisinin genel başkanı olduğu hâlde cumhurbaşkanı adayı olmadığını ve kendisinin karşısına çıkmadığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu mesele siyaseti anlama meselesidir, halkıyla diyalog kurma meselesidir. Halkının gönlüne girme meselesidir. Halkın gönlüne giremeyen halkın huzuruna da çıkamaz” değerlendirmesinde bulundu.

"Mahallelerinizde mağdurlar varsa, onların temel ihtiyaçlarını karşılayın"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlara hitaben konuşmasını şöyle sürdürdü: “İnsanına sahip çıkmayan devlet, tıpkı Türkiye’nin geçmişindeki kimi dönemlerde olduğu gibi, sadece bir avuç elite hizmet eder hâle gelmiş demektir. Hâlbuki bizim devletimiz 81 milyon vatandaşımızın, onlarla birlikte ülkemize sığınmış 4 milyonun üzerindeki mazlumun tamamını kucaklamalı, tamamına temel hizmetleri götürmelidir. Aksi hâlde Cumhurbaşkanı olarak ben yastığa huzur içinde başımı koyamam. Sizlerin de, şayet mahallelerinizde mazlumlar ve mağdurlar varsa, onların temel ihtiyaçlarını karşılamadan, huzurla yastığınıza başınızı koyamamanız lazım.”

"Hamdolsun, devletimizin de, milletimizin de imkânları, tüm garipleri kucaklayacak kadar geniştir"
Hz. Mevlana’nın ‘dert insana yol gösterir’ sözünü hatırlatarak, “Bizler de dertli olacağız ki, ne yapacağımızı, nasıl yapacağımızı, ne zaman yapacağımızı bilelim. Hamdolsun, devletimizin de, milletimizin de imkânları, tüm garipleri kucaklayacak kadar geniştir.” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki dönemde de milletin dertleriyle dertlenmeye, gece gündüz çalışmaya, üretmeye, hizmet etmeye devam edeceklerini vurguladı. Konuşmasının sonunda ‘tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet’ vurgusunda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini, 31 Mart seçimlerinde yeniden aday olacak muhtara başarılar dileyerek tamamladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri