"GEREKİRSE MECLİSTEN ÇEKİLİRİZ"

Siyaset 19 Nisan 2017 16:44
Videoyu Aç "GEREKİRSE MECLİSTEN ÇEKİLİRİZ"
A
a

CHP'de 'mühürsüz oy' tepkisi dinmek bilmiyor. YSK'ya referandumun iptali için başvuran partinin Sözcüsü Selin Sayek Böke, düzenlediği basın toplantısında "16 Nisan’da yapılan referandum yok hükmündedir." dedi ve ekledi: "Bu referandum tekrar edilmelidir. Bunun için demokratik tüm haklarımızı kullanacağımızdan şüpheniz olmasın. Her türlü deyince Meclis'ten çekilmek de çalışmaya devam etmek de buna girer."

YSK'nın sandık kurulu mührü taşımayan oy pusulası ve zarfların geçerli sayılması yönünde aldığı kararı kanuna aykırı olarak nitelendiren ve referandumun iptali için 18 Nisan'da YSK’ya başvuran CHP'den çarpıcı açıklamalar gelmeye devam ediyor.

"Her türlü hile ve sahtekarlığa başvurulmuştur"
Bu kez CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, MYK Toplantısı'nın ardından kameraların karşısına geçti. Böke, YSK'nın 'mühürsüz oy kararına' karşı CHP'nin tüm demokratik haklarını kullanacağını duyurdu.Böke açıklamasında özetle şöyle konuştu: "Referandumdan ’Evet’ sonucu çıkmamış ve bir anaysa değişikliği gerçekleşmemiştir. 16 Nisan’da yapılan referandum yok hükmündedir. Bu açıkça mühürsüz bir seçim olmuştur. Referandumda her aşamasında her türlü hile ve sahtekarlığa başvurulmuştur. Halkın oyları ile elde edilemeyen sonuç, YSK’nın açtığı yollarla ve bu yolda örgütlenen bir diz hile ile elde edilmeye çalışılmıştır."

"Bu referandum açıkça hukuka aykırıdır"
"Bu referandum şaibeli, tartışmalı bile değildir. Bu referandum açıkça hukuka aykırıdır. Gayri meşrudur ve geçersizdir. Her türlü baskıya rağmen sandığa gitmiş olan milyonlar, hiçbir hile yapmadan, vicdanları ile oy kullanmış olan milyonlar, hile ile oldu bitdiye getirilerek onların kullandığı bu değerli oylar çalınmıştır."

"Oldu bittilere boyun eğmeyeceğiz"
"Bu referandum tekrar edilmelidir. Biz olmayan bir anayasa varmış gibi davranmayacağız. Oldu bittilere boyun eğmeyeceğiz."

"Meclis'ten çekilmek de çalışmaya devam etmek de..."
"Bunun için demokratik tüm haklarımızı kullanacağımızdan şüpheniz olmasın. Her türlü deyince Meclis'ten çekilmek de çalışmaya devam etmek de buna girer."

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri