“Fidanlar Fidanlarla Büyüyor”

Gündem 6 Kasım 2018 17:10
Videoyu Aç “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor”
A
a

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” Projesi kapsamında 38 bin fidan, Düzce Kalıcı Konutlar’da toprakla buluşturuldu. Etkinliğe katılan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, “Ağaçlarımızı koruyacağız, suyumuza sahip çıkacağız.” dedi.

Türkiye genelinde 10 milyon öğrencinin 10 milyon fidan dikmesini amaçlayan “Fidanlar Fidanlarla Büyüyor” Projesi kapsamında dün Düzce’de fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde yurt genelinde uygulanan proje kapsamında Düzce’de adres olarak Kalıcı Konutlar Yenikent Polis Merkezi arkasında bulunan boş arazi belirlendi. Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı’nın da katıldığı etkinlikte, öğrenciler 38 bin 148 fidanı toprakla buluşturarak projeye destek verdi.

Fidanlarımız, fidansız büyümesin”

Projenin amacı ve gerekliliği hakkında açıklamalarda bulunan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, şöyle konuştu: “Çocuklarımız yani fidanlarımızı diğer fidanlarla buluşmak suretiyle fidanlarımızı dikeceğiz. 38 bin fidanımızı bu kampanya kapsamında toprakla buluşturmuş olacağız. Ülkemizin bugün her yerinde bu etkinlik, Cumhurbaşkanımızın himayesinde, başkanlığında devam ediyor. Ağaçlarımızı koruyacağız, suyumuza sahip çıkacağız.”

10 milyon öğrenciye, 10 milyon fidan”

Orman İşletme Müdürlüğü yetkilisi Çiğdem Kaşgir ise proje hakkında şu bilgileri verdi:

“Türkiye’de protokol kapsamında 10 milyon öğrenciye, 10 milyon fidan dikiliyor. Düzce’de 38 Bin 148 fidan dikilecek. Bu alan 20 dönüm ve buraya 600 adet kestane fidanı dikilecektir. Kalan fidanlar, Fındıklıaksu Köyü Gençleştirme Sahasına dikilecektir.”

Konuşmaların ardından öğrenciler fidanları toprakla buluşturdu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri