“BORÇLU MİLLET OLDUK”

Siyaset 11 Haziran 2018 18:13
Videoyu Aç  “BORÇLU MİLLET OLDUK”
A
a

Vatan Partisi Milletvekili Adayı Hümerya Yılmaz ve il yönetimi seçim gezileri kapsamında ziyaret ettikleri Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda esnafların sıkıntı ve taleplerine kulak verdi. Burada mevcut ekonomik durumu değerlendiren Milletvekili Adayı Yılmaz, “Borçlu millet olduk. Dış borcumuzun millî gelire oranı 2018’de yüzde 54’ü aştı. Yatırım oranımız yerinde sayıyor.” dedi.

Vatan Partisi Milletvekili Adayı Hümerya Yılmaz, İl Başkanı Fethi Sönmez ve il yöneticileri Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odası (DESOB)’nı ziyaret etti. Oda başkanı Mustafa Kayıkçı ile görüşen heyet esnafın sorunlarını dinledi. Daha sonra Milletvekili Adayı Hümerya Yılmaz Vatan Partisi’nin ekonomik krize karşı çözümlerini anlattı.

Borçlanma Ekonomisi, Türkiye’yi iflas noktasına getirdi”
Ekonomideki sorunların Düzce ile sınırlı olmadığını söyleyen Yılmaz konuşmasında; “Kalkınmayı ve bölgeler arasında dengeleri sağlayan, halkı zenginleştiren Planlı ve Karma Ekonomi, Türkiye’miz için biricik çözümdür. Türkiye, Atatürk zamanında, 1930’lu yıllarda karma ekonomi yoluyla dünyanın en hızlı gelişen ilk iki ekonomisinden biriydi. Bugün Karma Ekonomi dünya ölçeğinde yeniden yükseliştedir. Dünyamız Asya Çağı’na girdi. Asya’dan yeni bir uygarlık yükseliyor. Çin ve Hindistan gibi dünün yoksulları bugün dünya ekonomisinin gelişmesinin başını çekiyorlar. Karma Ekonomi uygulayan ülkeler, hızla kalkınıyorlar. Borçlanma Ekonomisi, Türkiye’yi iflas noktasına getirdi. Devletçe ve milletçe borca battık. Devlet sektörü, sanayici, tüccar, esnaf, zanaatkâr, memur, emekli, işçi ve çiftçi, hepimiz borçluyuz. Borçlu millet olduk. Dış borcumuzun millî gelire oranı 2018’de yüzde 54’ü aştı. Sert bir devalüasyon veya petrol fiyatlarında hızlı yükseliş, dış borç oranını yüzde 80’in üzerine çıkarabilir. İç tasarruf oranımız ise, yüzde 13-14 seviyesine düştü. Yatırım oranımız yerinde sayıyor. Artık borcun borçla çevrilmesi devri bitti.” diye konuştu.

Yırtığa yama arama devri bitti”
Vatan Partisi’nin Üretim Ekonomisi’nin Türkiye’nin biricik çıkış yolu olduğunu kaydeden Yılmaz, “Yırtığa yama arama devri bitti. Elbise dikeceğiz! Borç dilenen yöneticiler devri bitti. Perinçek önderliğinde üreticilerin hükümetini kuracağız. İşçiler, çiftçiler, esnaf, zanaatkâr, kamu emekçileri, sanayici ve tüccarın Millî Hükümeti, Türkiye’yi umutlu ve güvenli geleceğe kavuşturacak.” dedi

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri