"BİZLER VATANDAŞ OLARAK YALAN MI SÖYLÜYORUZ?"

Gündem 22 Ocak 2020 16:44
Videoyu Aç "BİZLER VATANDAŞ OLARAK YALAN MI SÖYLÜYORUZ?"
A
a

Düzce Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü'nün yolcuların uzun süre durakta beklemesi ve otobüslerin hınca hınç dolu olmasına yönelik tepkiler üzerine yaptığı "Böyle durumlar söz konusu değildir" açıklaması vatandaş cephesinde "Bizler vatandaş olarak yalan mı söylüyoruz?" çıkışına neden oldu. Belediyenin sosyal medya hesabındaki bilgilendirmenin altına yorum yazan Düzceliler, idarecileri yaşanan sıkıntıları anlaması için otobüslerle yolculuk etmeye davet etti.

Düzce Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü'nün şikayetlere konu olan otobüs yetersizliği ve yoğun saatlerde meydana gelen sefer sarkmaları hakkında yaptığı açıklama yorum yağmuruna tutuldu. Düzce Belediyesi'nin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bilgilendirmede otobüslerdeki yoğunluğu ve duraklarda uzun süre beklendiği eleştirilerini kabul etmemesi vatandaşları kızdırdı. Sürekli otobüsle yolculuk eden Düzceliler, yaşadıkları sıkıntıları yorumlarda şöyle ifade etti:

Neşe Yıldız: Sadece sabah ve akşam değil, öğlen tüm saatler yoğun iki saatte bir otobüs var. O da tıka basa dolu. Doktora giden var ya erken gidicek orada bekleyecek ya da otobüs saatine göre gidecek. Fakat geç kalacak bir de soğuklarda çocuklarla beklemek yaşlıların beklemesi bir dolaşın görün memnun kimse yok.

Nazan Şakuç Anagur: Her gün sabah-akşam otobüs kullanıyorum evet kalabalık şoförleriniz stresini yolculara yansıtıyor. Saatlerinde duraklarda olmuyorlar ve biz 3 TL'yi bunları yaşamak icin ödemiyoruz. Biraz dikkat gözlem düzenle bu sorunlar elbette çözülür!

Ali Yılmaz: Ne kadar yalan ve düzmece bir açıklama. Bir belediyeye hiç yakışmıyor. Ama yalan sizin soyadınız olmuş. Sahadan o kadar uzaksınız ki gün içerisindeki doluluk oranını göremiyorsunuz. Masa başından salla. Yok ek seferdi, yok sahada kontrol vs. Direkt halka sorun, gözlemleyin. Hatta saha elemanları (varsa şayet) otobüs yolculuğu yapsın. İnsan içine karışın biraz.

Serbay Çelik: Hafta sonları da aynı Akçakoca yolunda beklerken üniversiteden gelen araçlara doluluktan binemiyorsun. Ufacık araçlar binsen inemiyorsun. Üst üste millet yarım saat araba bekliyorsun şehrin ortasında.

A. Acar Özdemir: Hangi saatlerde, hangi güzergahlarda kaç kişi taşıyorlar? Bunun hesabını yapabilecek, istatistik verilerle değerlendirebilecek birileri yok mudur belediyede anlamadım

Güler Şaguç: Sizler sabah ve akşam saatleri yoğunluk diyorsunuz. Öğlen 12:00-13:00 saatlerinde de aynı yoğunluk var. Efendim bizler vatandaş olarak sizlere yalan mı söylüyoruz. Sizler de o otobüslerde yolculuk yaparsanız o insanların isyanına hak verirsiniz. Otobüs diğerlerinin "İlerler misiniz?" deyip bağırmalarından bıktık artik

Güler Şaguç: Yoğun saatler diye bir şey yok. Milletin ağız kokusunu koklamaktan bıktık artık.

Müjgan Esencay: Demetevler otobüsü çok geç geliyor beklemekten usandık, lütfen daha sık sık geçsin.

Nihal Demirağ: Yazık insanlara eziyet günah

Kevser Yavuz: Kalıcı konutlar 13'te oturuyorum. Çok mağdur etti bizi belediye. Yazıklar olsun başka da bir şey demeye gerek yok.

Aynur Aktepe Cağalıoğlu: Yeşiltepe perişan neden 33 ve 34 nolu otobüslerin son durağı. Kendi otobüsümüzü kullanamıyoruz bile çeyrek kala nedir herkes tam saatlerde işten çıkıyor bunca zorluğun içinde (hoş geldin Bahçeşehir). Bir de açıklama yapılırken yarıyıl tatili olması tesadüf sanırım.

Reşide Atayurt Yusufoğlu: Okulların açıldığı 9 Eylül tarihinden bu yana Kalıcı Konutlar 3. Bölge'de büyük sorun yaşıyoruz mevcut otobüslerde azalma oldu. Bunu sadece sabah ve aksam yoğunlugu olarak gecistiremezsiniz. 23 numara saat 09.15'ten sonra Çoban'a girmiyor. Bunun açıklaması??? Açıklama yerine düzenleme, iyileştirme bekliyoruz.

Mutlu Keskin: Ver mehteri Düzcee veeerrr.

İlknur Biltekin Şengür: Lütfen oturduğunuz yerden açıklama yapmak yerine 54 numara 33 veya 21 numaraya binin 8. Bölgeye kadar gelin Sayın Belediye Başkanı... Mümkünse eşiniz ve çocuğunuz da size eşlik etsin... Hem yaşadıklarımızı deneyimlemiş olursunuz hem de kahvemizi içersiniz buyurun bekleriz.

Necmel Bilir: Lütfen, Düzce insanını bu kadar güç durumlara sokmayalım, niçin eski düzeni bozuyorsunuz, zaten insanlar yol sitresi yaşıyorlar, para ödüyorlar, soğukta kalıyorlar, lütfen elinizi vicdanınıza koyun.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri