“BİZ HAKİKATEN BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Gündem 6 Aralık 2018 13:02
Videoyu Aç “BİZ HAKİKATEN  BÜYÜK BİR AİLEYİZ”
A
a

Biz Büyük Bir Aileyiz Derneği tarafından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte 1 engelliye akülü sandalye, 3 engelliye de tekerlekli sandalye hediye edildi. Etkinliğe katılan İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, “Bu hiçbir millette görülmeyen büyük bir dayanışma örneği.” dedi ve ekledi: “Biz hakikaten büyük bir aileyiz.”

Biz Büyük Bir Aileyiz Derneği, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle anlamlı bir etkinliğe imza attı. Düzce’de bulunan bir düğün salonunda engelli ve engelli ailelerinin bir araya geldiği bir etkinlik düzenleyen dernek ayrıca önemli bir sosyal sorumluluğa da dikkatleri çekti.
Etkinlikte, bağışçıların yardımları ile alınan 1 akülü sandalye ve 3 tekerlekli sandalye ihtiyacı olan bedensel engelli bireylere hayatlarını en azından bir nebze de kolaylaştırması hediye edildi.
Düzenlenen etkinliğe, Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın eşi Nurgül Dağlı, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın eşi Nursel Ay, Biz Büyük Bir Aileyiz Dernek Başkanı İsmail Yıldız, engelli ve engelli yakınları katıldı.
“Bu hiçbir millette görülmeyen büyük bir dayanışma örneği”
Deniz, bu önemli günün önemine dikkat çekerek yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:
“Bu manzara hakikaten Türk milletine mahsus bir manzara. Bu hiçbir millette görülmeyen büyük bir dayanışma örneği. Hani bir sözümüz vardır, sevinçler paylaştıkça çoğalır, sıkıntılar paylaştıkça azalır. Tabii millet olarak özellikle bu konulardaki duyarlılığımız hiçbir millete nasip olmayacak özellikte. Tabii bu özellikleri de ortaya çıkartacak dernek, vakıf adı altında organize edilmesi gerekiyor. Bağışçı ve destekçilerimizin haberdar olması gerekiyor. Ülkemizde birçok okul ve derneğimiz var. Düzce, nüfusunun üzerinde o kadar büyük işler yapıyor ki biz de hayretle izliyoruz. Biz de zaman zaman çok elimizden bir şey gelmese de katılarak destek olmaya çalışıyoruz. Biz hakikaten büyük bir aileyiz.”
Özellikle engelli bireylere yönelik her türlü faaliyete katılımları ile destek veren İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz ve İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir’in engelli bir gençle birlikte söylediği “Çanakkele Türküsü”, etkinliğe katılanlara hem duygusal ve hem keyifli anlar yaşattı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri