‘BIÇAKLANDI’, ‘VURULDU’, ‘DÖVÜLDÜ’

Gündem 22 Kasım 2017 17:25
Videoyu Aç ‘BIÇAKLANDI’, ‘VURULDU’, ‘DÖVÜLDÜ’
A
a

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü öncesi büyük bir sosyal sorun olan ‘şiddet’ olgusu yeniden tartışmaya açıldı. Yapılan araştırmalara göre, Türkiye'de kadınlara yönelik şiddetle mücadele için sarf edilen çabalar yeterli olmamakla birlikte giderek artıyor. Bu önemli günde kadına yönelik şiddeti doğuran olumsuz tutum ile davranışların ortadan kaldır

25 Kasım “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” kapsamında kadına yönelik şiddet konusunda farkındalığın sağlanması amacıyla her yıl çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Eşinden, sevgilisinden ya da yakınından gördüğü şiddet nedeniyle hastanelik olan ya da hayattan kopan çok sayıda kadın, ‘Bıçaklandı’, ‘Vuruldu’, ‘Dayak yedi’, ‘İşkence gördü’ gibi başlıklarla haberlere konu olurken, bu önemli toplumsal sorunun kökten çözüme kavuşması adına ülke genelinde olduğu gibi Düzce’de de mücadele devam ediyor. Türkiye'de kadınlara yönelik şiddetle mücadele noktasında sarf edilen çabaların henüz istenen seviyede olmadığı araştırmalarla ortaya konarken, devlet, kadın platformları, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve toplumun desteği ile sürdürülecek topyekün mücadelenin sürece önemli katkılar sağlayacağı vurgulanıyor.

Ortak temenni; “şiddete sıfır tolerans” ilkesiyle devam eden eylem planı ve farkındalık amaçlı etkinliklerin bu olumsuz davranışları kısa zamanda ortadan kaldırılması…

Öte yandan “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” dolayısıyla toplumda duyarlılığın artmasını sağlamak hedefiyle haftaya yayılan bir program hazırlayan Düzce Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, 25 Kasım 2017 Cumartesi günü Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda bir etkinlik düzenleyecek. Saat 14:00’da başlayacak programda, Düzce’den kadın manzaralarının yer aldığı slayt bir gösteri sunulacak, kadın girişimciler başarı hikayeleri ile katılımcılara seslenecek. Yine devam eden günlerde Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri (ŞÖNİM) başta olmak üzere verilen hizmetler konusunda halkın bilgilendirilmesi sağlanacak.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri