‘BAŞARI İÇİN EL ELE VERELİM’

Gündem 17 Eylül 2018 12:45
Videoyu Aç ‘BAŞARI İÇİN EL ELE VERELİM’
A
a

Uzun yaz tatili bitti, okullar bugün açıldı. İlkokul sıraları ile tanışacak küçükler ile birlikte milyonlarca öğrenci ders başı yapacak. Düzce’de eğitimin daha iyi noktalara taşınması için önemli projeler hayata geçiren Düzce Valisi Zülkif Dağlı ile Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı mesajlarında, geleceğin teminatı çocukların en güzel şekilde yetiştirilmesi ve başarı için tüm ilgili kesimlerin el ele vermesi çağrısı yaptı.

Yeni eğitim maratonu bugün start alıyor. 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı sabah okullarda çalacak ders zili ile başlıyor. Bir üst sınıfa geçen öğrenciler okullarına kavuşmanın, yeni okula başlayanlar ise ilk günün heyecanını yaşıyor.Yeni eğitim-öğretim yılı dolayısıyla birer mesaj yayımlayan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin 2018-2019 eğitim-öğretim yılının öğrenci, öğretmen ve eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi.

İdare, öğretmen, veli ve öğrenci koordinasyonu en güzel şekilde tesis edilecek
2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın huzur dolu, hoşgörü, sevgi ve dayanışma içerisinde geçmesi temennisini paylaşan Vali Dağlı, “Biliyoruz ki milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak ve çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak için birinci şart eğitimdir. Bu anlamda yavrularımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedefidir. Çünkü iyi yetişmiş ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, hem kendilerinin geleceği hem de ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir. Bunun için; idare, öğretmen, veli ve öğrenci koordinasyonunu en güzel şekilde tesis ederek çocuklarımızın başarılı bir şekilde eğitimini gerçekleştirmek için hep beraber gayret edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Huzurlu bir eğitim yılı temennisi
Vali Dağlı mesajını şöyle sonlandırdı: “Çocuklarımızın güvenli bir ortamda eğitimlerini görmesi, güvenli şekilde taşınmalarının sağlanması ve gelecek nesillerimiz için; okul yönetimlerimiz, ailelerimiz ve çocuklarımızın güvenli bir şekilde okula ulaşmasını sağlayan servis şoförlerimizin ortak çalışması ile mutlu ve huzurlu bir eğitim öğretim yılı olmasını temenni ediyorum. Bu duygularla yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize üstün başarılar diliyor, İlköğretim Haftalarını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Eğitim yatırımları arttırıldı”
AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’in mesajı şöyle: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan"ın ifade ettiği gibi: “Eğitim, toprakta tohum, buğdayda başak, hamurda mayadır.” Bu anlayıştan hareketle, yarınlarımızın teminatı olan biricik evlatlarımızı, milli ve manevi değerlere bağlı, vatanını ve milletini seven, iyi bir insan ve iyi bir vatandaş olarak yetiştirmek hepimizin en büyük isteği ve hedefidir. Bu doğrultuda ülke genelinde ve Düzce özelinde yaz tatili boyunca okullarımızda devam eden çalışmalar kapsamında fiziki altyapıda sağlanan gelişmenin yanı sıra öğretmen açığının giderilmesi başta olmak üzere, eğitim yatırımları arttırılarak, araç gereç, teçhizat ve donanım noktasında da mesafe alınmıştır. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” anlayışıyla çıktığımız bu yolda hedefimiz, ilimizdeki eğitim düzeyini en üst düzeye çıkarmaktır. Bu düşüncelerle 2018-2019 Eğitim ve öğretim yılının sağlıklı ve başarılı geçmesini temenni ediyor, sevgili öğrencilerimize, velilerimize, öğretmenlik gibi kutsal bir mesleğe gönül vermiş tüm eğitimcilerimize ve eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum.”

Bugünün eğitim temelinde, yarının Türkiye’sinin daha aydınlık olacağı unutulmamalıdır”
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ise yayımladığı mesajda şunları kaydetti: ”Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci için ders zili çalacak. Bu zil çocuklarımız ve gençlerimiz için ne kadar önemliyse, çocuklarının daha iyi bir gelecekle buluşmasını isteyen anneler babalar içinde o derece önem arz etmektedir. Bugünün eğitim temelinde, yarının Türkiye’sinin daha aydınlık olacağı unutulmamalıdır. Değerli eğitimcilerimiz ve sevgili veliler, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ne kadar iyi yetiştirebilirsek ülkemizin yarınları da o kadar aydınlık olacaktır. Bu vesile ile öğretmen ve öğrencilerimizin sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir eğitim yılı geçirmelerini diliyor, yeni eğitim-öğretim yılının ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum."

Keskin’den yeni eğitim-öğretim yılı mesajı
Öte yandan AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin de 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Keskin mesajında; “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuştuğu yeni bir eğitim öğretim dönemine daha başlıyor olmanın sevinç ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde tek umut kaynağı gençler ve çocuklardır. Bu ülkenin geleceği olan çocuklarımızı milli ve manevi değerlerine bağlı, çağın sahip olduğu bilimsel ve teknolojik gelişmelerin içinde yer alan bireyler olarak yetişmesi için olan çabalarımız artarak devam edecektir. Gençlerimizin cehalet bataklığına saplanmasını isteyen kişilere en büyük cevap; okumuş bireyler olarak milletini yükselten çocuklarımız ve gençlerimizle olacaktır. Tüm bu duygu ve düşüncelerle sizleri selamlarken, 2018–2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın çocuklarımıza, gençlerimize, öğretmenlerimize, ailelere, ülkemize hayırlı olmasını diler, tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize eğitim yolculuklarında başarılar dilerim.” ifadelerinde bulundu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri