“3. HAVALİMANININ ADI ATATÜRK OLSUN”

Gündem 21 Eylül 2018 11:58
Videoyu Aç “3. HAVALİMANININ ADI ATATÜRK OLSUN”
A
a

Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şubesi İstanbul’da yapılan üçüncü havalimanına Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün adının verilmesi için Avni Akyol Parkı girişinde stant açarak, imza kampanyası başlattı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Düzce Şube Başkanı Atay Yılmaz, üçüncü havalimanının adının Atatürk olması için başlattıkları imza kampanyası hakkında açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda stant açtıkları Avni Akyol Parkı girişinde konuşan Yılmaz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Türk milletinin kurtarıcısının adının ülkenin en büyük havaalanına verilmesinden daha doğal ne olabilir”
“Bugün "Yeni Türkiye Yeni Tarih" zihniyeti ile hareket eden, Atatürk devrimlerinin tüm kazanımlarını yok etmek çabasındaki siyasi otoritenin bu alanda hızla yol aldığını görüyoruz. Bu siyasi otorite; yollar, köprüler, havaalanları yaparak "İyi ve olağan bir ya da hizmet" yapılıyor algısı verilmeye çalışılıyor, fakat "Atatürksüz bir Türkiye Atatürksüz bir tarih" yaratma gayreti içinde olduğunu biz çok açık ve seçik görüyoruz. Bunun en son ve en somut örneği İstanbul'da yapılmakta olan 3. havaalanı projesi ve özellikle bu yeni havaalanının adı konusudur. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusunun, mazlum ulusların efsanevi kahramanının, Türk milletinin kurtarıcısının adının ülkenin en büyük havaalanına verilmesinden daha doğal ne olabilir.”

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri